Wpis z mikrobloga

  • 2
#emigracja #uk #banki

Mirki, w maju wyjeżdżam na studia do UK z zamiarem zostania tam na stałe. Jaki bank wybrać? Najlepiej darmowe konto, bez minimalnych wpływów i żeby uniknąć 'potwierdzania adresu' jak tylko się da (mam na myśli pokazanie tylko dowodu osobistego itp, bo dopiero będę szukać mieszkania na miejscu).
  • 23
  • Odpowiedz
@Enelya Kazde podstawowe konto w UK jest darmowe, takie prawo. Byly kiedys takie haczyki jak w Polsce, ale banki tak przeginaly (teraz musza oddawac nawet kilkanascie tysiecy za jedno konto), ze sobie #!$%@?. I przepisy sie zmienily. Wymog potwierdzenia adresu tez jest w prawie, tego nie ominiesz.
  • Odpowiedz
@Enelya Masz prawko? Bo zmiana prawka na angielskie duzo zalatwia, masz potwierdzenie adresu, masz brytyjski dokument. To wyslanie jednego formularza i prawko masz po nawet 4 dniach, tak naprawde to szybka i prosta droga.
  • Odpowiedz
@Enelya Ale nie prood of address - po prostu podajesz brytyjski adres, na ktory maja wyslac prawko - i ten adres Ci wpisuja. Zmiana prawka ze wzgledu na zmiane adresu jest za darmo. Jak zalozysz konto bankowe na jeden adres, to pozniej zmiana adresu to wizyta w banku bez zadnych dokumentow, tylko zalozenie konta wymaga dokumentow.
  • Odpowiedz
  • 0
@kwiatosz: Czemu wszyscy polecaja wymiane prawka nowoprzyjezdnym niebiorac pod uwage tego, zeby zrobic to legalnie trzeba byc w UK min 185dni?
  • Odpowiedz
@Jabud Z tego samego powodu dla ktorego poleca sie zalozyc konto w banku osobom nie majacym 3 lat w UK mimo koniecznosci podania 3 lat adresow w UK. Nie mowiac o tym, ze nie mozesz miec konta dla rezydentow podatkowych (czyli zwyklego konta w UK) jesli nie jestes rezydentem podatkowym. W skrocie: bo wymogi prawne a rzeczywistosc to co innego, dlatego w wykladni DVLA aplikacja o provisional driving licence i zwykle pocztowo
  • Odpowiedz
@Enelya Żeby wymienic prawko, lub starać sie o zielone prawko trzeba być w UK 185 dni. Żeby potwierdzić sdres w banku potrzebne już są dwa dokumenty, z adresem. Często list z NIN nie jest brany pod uwagę, ale to zależy już chyba bardziej od osoby obsługującej, czasem przymykają na to oko. Akceptowane są rachunki np za elektryczność lub gaz. Najprościej i najszybciej przejść sie do banku z osobą która ma umowę najmu
  • Odpowiedz
@Enelya: Jeśli się już dostałaś na studia to idziesz do gateway na uczelni/piszesz do nich maila o list potwierdzający rozpoczęcie studiów. Ja mam Student Account w Barclaysie, jest dobre jak każde inne podejrzewam. Do tego czasu polecam Revoluta, którego obsługuje Lloyds, ale nawet nie musisz iść do placówki. Wystarczy ściągnąć aplikację na tel i potwierdzić wysyłając zdjęcie dowodu jak poproszą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pczaplewski Jeżeli chodzi o studia to mam list z UCAS i od samej uczelni potwierdzający miejsce z datami rejestracji jako student (legitymacje itp.) to czy mogę to normalnie im pokazać?
  • Odpowiedz
@Enelya wbijaj.do barnsley I odezwij sie do @sorek wczesniej lub radka kaliszczuka. Ogarniesz na szybko jakis tani pokoik na kilka miesiecy. Cos odlozysz I podejmiesz decyzje co dalej.
  • Odpowiedz
@Enelya: W sumie to nie wiem jak teraz. Dwa lata temu wystarczyło, ale politykia imigracyjna się zmienia. Najlepiej to właśnie znajdź maila do uczelni i tam się zapytaj. Oni pomagają ze wszystkim, nawet jak buty wiązać...
  • Odpowiedz