Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie zadziwia, a nawet szokuje, po prostu nie mogę tego pojąć, że jedną z głównych aktywności tych wszystkich kretyńskich protestów aborcyjnych jest pojazd po kościele...
No wielkie zaskoczenie, że kościół jest przeciwny aborcji. Na prawdę szok i niedowierzanie, tylko... zaraz... czy to biskupi uchwalają prawo? o.O
No tak się składa, że nie.
Oni mogą się wypowiedzieć na ten temat (i ich stanowisko jest dość oczywiste i niezmienne), ale tak się składa, że nie ma w sejmie koła Episkopatu Polski, a żaden ksiądz (choćby jeden) nie jest posłem...
Totalne abstrakcja.
To pokazuje, że organizatorzy tych protestów, nie wychodzą na ulicę, żeby pokazać sprzeciw wobec tej konkretnej ustawy (co było spoko, bo protestowanie przeciw konkretnym ustawom jestem skłonny zrozumieć), tylko wychodzą na ulicę po to, żeby wmawiać biednym dziewczynom (bo to głównie o nie chodzi) swój totalnie lewacki światopogląd...

Gardzę ludźmi, którzy idą z takimi hasłami. Po prostu gardzę.
#4konserwy #polityka #czarnyprotest
llllllll - Najbardziej mnie zadziwia, a nawet szokuje, po prostu nie mogę tego pojąć,...

źródło: comment_zXrcSvfhWycK1clbMfxBVJAQcWd93H7X.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@MrGordon: Aha, no to faktycznie można skreślić udział 20 czy tam 50 tysięcy kobiet w marszu, bo jakaś pani jest powiązana z agorą. Faktycznie jak rządziła mogła coś zrobić a nie teraz protestuje..a nie chwila...
  • Odpowiedz
@CudMalina: Nie jakaś pani tylko organizatorka i prowodyrka tego wydarzenia.
Widzę, że nadal nie rozumiesz o co mi chodzi. To, że 50k kobiet wychodzi, manifestując w obronie swoich praw i potrzeb jest bardzo pozytywne. Tyle, że ten pozytywne efekt rozbija się o politykę, dając asumpt do atakowania przez tvp i inne rydzyki tego wydarzenia jako gry politycznej opozycji. Transparenty typu hwdp i jpgmd tylko im w tym pomagają.
  • Odpowiedz
@MrGordon: Generalne rozumiem. Aczkolwiek nie może być tak, że teraz każdy ruch będzie deprecjonowany bo tvp coś wynalazło. Przecież im naprawdę niewiele trzeba. Nawet lekarzom wypominali misje zagraniczne mówiąc że to wakacje.
A sam ruch uważam za oddolny. Patrzę na to przez pryzmat swoich znajomych które w większości wzięły udział w marszu a nie są powiązane z żadnym ugrupowaniem czy w ogóle nie interesują się polityką.
  • Odpowiedz
@The_Orz: zrozumiem jeszcze krytykę kościoła, ale atakowanie i „pojazd” za to ze ma inne poglądy? Jednocześnie głosząc hasła takie jak wolność, demokracja...
  • Odpowiedz
@MrGordon:

Wielokrotny gość audycji na TokFM i wywiadów w Wyborczej.


To zupełnie jak np. profesor Miodek.

A co z tymi finansowymi związkami, o których wspomniałeś?
  • Odpowiedz
@jarzyn86:

Każdy ma prawo do swoich poglądów. Tu mamy natomiast próbę narzucenia swoich poglądów przez Kościół innym poprzez zakazy ustawowe, podczas gdy w prawdziwej wolności każdy takie drażliwe kwestie powinien rozsądzać we własnym sumieniu.
  • Odpowiedz
. czy to biskupi uchwalają prawo? o.O

No tak się składa, że nie.

Oni mogą się wypowiedzieć na ten temat (i ich stanowisko jest dość oczywiste i niezmienne), ale tak się składa, że nie ma w sejmie koła Episkopatu Polski, a żaden ksiądz (choćby jeden) nie jest posłem...


@llllllll: albo jesteś ślepy albo masz 12 lat. Księża nie muszą byc posłami żeby mieć wpływ na politykę, wystarczy że mają w
  • Odpowiedz
@jarzyn86:

każda strona chce narzucić poglądy mniej lub bardziej.


Zwykła nieprawda. Nikt nie chce kogokolwiek zmuszać do aborcji czy czegokolwiek innego. Sensem ruchu pro-choice jest własnie to żeby każdy mógł to ocenić we własnym zakresie. To konserwatywno-kościelna strona chce wszystkim narzucić swoje poglądy poprzez zakazy.
  • Odpowiedz
Przecież nikt nie jest zaskoczony że kościół jest przeciw aborcji tylko że chce przekuć swoje przekonania w prawo obowiązujące wszystkich.

Nie ma to jak zabierać głos w dyskusji nie bardzo rozumiejąc istotę problemu...
  • Odpowiedz