Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie zadziwia, a nawet szokuje, po prostu nie mogę tego pojąć, że jedną z głównych aktywności tych wszystkich kretyńskich protestów aborcyjnych jest pojazd po kościele...
No wielkie zaskoczenie, że kościół jest przeciwny aborcji. Na prawdę szok i niedowierzanie, tylko... zaraz... czy to biskupi uchwalają prawo? o.O
No tak się składa, że nie.
Oni mogą się wypowiedzieć na ten temat (i ich stanowisko jest dość oczywiste i niezmienne), ale tak się składa, że nie ma w sejmie koła Episkopatu Polski, a żaden ksiądz (choćby jeden) nie jest posłem...
Totalne abstrakcja.
To pokazuje, że organizatorzy tych protestów, nie wychodzą na ulicę, żeby pokazać sprzeciw wobec tej konkretnej ustawy (co było spoko, bo protestowanie przeciw konkretnym ustawom jestem skłonny zrozumieć), tylko wychodzą na ulicę po to, żeby wmawiać biednym dziewczynom (bo to głównie o nie chodzi) swój totalnie lewacki światopogląd...

Gardzę ludźmi, którzy idą z takimi hasłami. Po prostu gardzę.
#4konserwy #polityka #czarnyprotest
llllllll - Najbardziej mnie zadziwia, a nawet szokuje, po prostu nie mogę tego pojąć,...

źródło: comment_zXrcSvfhWycK1clbMfxBVJAQcWd93H7X.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@The_Orz: kolego chyba rozmawiamy na dwa różne tematy. Mówię o przemocy jednej ze stron wobec drugiej tylko dlatego, ze tego poglądu nie podziela.
Sensem ruchu pro-life jest z kolei równe traktowanie prawa do życia zarówno matki jak i prawa do życia dziecka.
  • Odpowiedz
@jarzyn86:

kolego chyba rozmawiamy na dwa różne tematy. Mówię o przemocy jednej ze stron wobec drugiej tylko dlatego, ze tego poglądu nie podziela.


No chyba nie tylko, skoro piszesz też o narzucaniu
  • Odpowiedz
@jarzyn86:

Moim zdaniem prawo powinno pozostawiać w zakresie aborcji każdemu możliwość wyboru zgodnie z własnym sumieniem. To jest moim zdaniem jedyne moralne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@The_Orz: tak ale danie możliwości wyboru matce jest zabraniem tej możliwości dziecku. Jeden człowiek decyduje o życiu drugiego człowieka, a przecież oba człowieki maja takie same prawa. Dlatego pogląd pro-choice stoi w sprzeczności z poglądem pro-life. Jak chciałbyś to uregulować jak nie ustawa? Co nas sprowadza do atakowania właśnie za poglądy.
  • Odpowiedz
tak ale danie możliwości wyboru matce jest zabraniem tej możliwości dziecku.


Właśnie dlatego że temat jest trudny, każdy powinien mieć prawo do oceny tego we własnym sumieniu.

. Jak chciałbyś to uregulować jak nie ustawa?


Ustawa
  • Odpowiedz
@The_Orz: swobodny wybór daje możliwość zabicia drugiego człowieka. Nikt nie ma prawa pozbawiać życia nikogo. Nie ma sensu zagłębiać się dalej w ten temat bo pewnie ani Ja Ciebie nie przekonam ani Ty mnie.
Mój pierwszy post zreszta dotyczył stricte przemocy.
  • Odpowiedz
Nikt nie ma prawa pozbawiać życia nikogo.


@jarzyn86:

A co z obroną własną i rodziny lub majątku? A co z obroną kraju? Co z odcinaniem bliźniąt syjamskich w sytuacji gdy wiadomo, że jedno nie przeżyje, a pozostawione razem również umrą?

Zobacz jak ten bezwzględny zakaz szybko robi się dziurawy, pełen wyjątków które każdy rozsądny człowiek uznałby za uzasadnione. Tak też jest jest z aborcją, którą też z wielu powodów sporo
  • Odpowiedz