Wpis z mikrobloga

  • 4
Warka 10 - New England IPA [18 BLG / 6 ABV]

Drugie podejście do stylu. Tym razem skupiłem się na wodzie, zasyp prosty, chmiel tylko na aromat. Wyszło ok, ale do ideału jeszcze daleko. Cała relacja na:

http://piwneopinie.pl/warka-10-topicana-new-england-ipa/

A przepis wrzucam tu:

ZACIERANIE

ZASYP: 6,3 kg
Pale Ale Maris Otter – 5,00 kg
Płatki owsiane – 0,8 kg
Słód pszeniczny Weyermann – 0,3 kg
Płatki pszenne – 0,2 kg

Zacieranie 60 min – w 67°C

GOTOWANIE

70 min
25 min – 300 g glukozy
25 min – 100 g laktozy
0 min (przy wyłączeniu palnika) – 15 g chmielu Simcoe (13,3% alfa)
0 min (brzeczka ostygła do 70°C) – 25 g chmielu Galaxy (13,3% alfa)
0 min (brzeczka ostygła do 70°C) – 50 g chmielu Citra (14,2 alfa)

FERMENTACJA

Drożdże - FM 55

BURZLIWA
od 07.02 do 24.02
Citra 23 g (14,2 alfa) – na ostatnie 2 dni

CICHA
od 24.02 do 07.03
Citra 75 g (14,2 alfa) – na ostatnie 2 dni
Mosaic 50 g (11,8 alfa) – na ostatnie 2 dni

#piwo #pijzwykopem #piwneopinie #piwowarstwo
dakcts - Warka 10 - New England IPA [18 BLG / 6 ABV]

Drugie podejście do stylu. Tym ...

źródło: comment_IK0xctuCWP01phALCu2TabKfitKDSgqn.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@dakcts 2 różne slody, 2 różne płatki, potem dodanie jeszcze laktozy i glukozy trochę kłóci sie z prostym zasypem ;) czego Ci brakuje do ideału?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Toms94 wcześniej był jeszcze pilznenski ;) jest za mało soczyste, czuć goryczkę. Im więcej czytam, tym bardziej mam przekonaniem, że to woda i drożdże mają większe znaczenie przy tym stylu niż zasyp i chmiel.
  • Odpowiedz
@dakcts zasyp totalnie nic nie zmienia, testowalem 100% pilsa w ne ipa i testowalem rozne mieszanki slodow, platkow i #!$%@? wie czego jeszcze xD przy takim chmieleniu to bez roznicy. nie miales lodygy z tej citry na burzliwej?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TOP___BK Dam znać na początku kwietnia, jak otworzę butelek. Chyba nie było łodygi, ale nie chcę wprowadzać w błąd. Na pewno było trochę gorzkich nut.
  • Odpowiedz
  • 0
@dakcts ja bym pił dosłownie 1-2 dni po refermentacji, wtedy ten styl jest zdecydowanie najlepszy. Im później tym gorzej. Ja chmielilem tylko na 3 dni przed butelkowaniem Citra i było git. Chmielu użyłem 100g na 10L
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RomeYY ok, mogę podesłać za koszt paczkomatu. Z chęcią wysłucham opinii ;)

@LowcaAndroidow a Kopyra to chyba bardziej goryczka niż NE ;) mam szczęście, że pije sporo NE z UK. Cloudwater rok temu, poezja, teraz zmienili coś z drożdżowe chyba i już dużo gorzej. Verdant to wg mnie obecnie top jeśli chodzi o ten styl. W wywiadzie chwalili się że ich piwa się poprawiły kiedy przeszli z płynnych na S05. Teraz chyba
  • Odpowiedz
@dakcts: Po co dajesz glukozę i laktoze na raz? imo to trochę bez sensu. :P nie wychodzi ci łodyga od chmielu na burzliwej? Spróbuj FM10 do neip, dają zajebisty efekt.
  • Odpowiedz