Wpis z mikrobloga

Microsoft raczył w końcu naprawić ten problem na Windows 10?
Jak wyłączam laptopa, albo zamykam klapę, to system niby się wyłącza, a komputer sam w sobie zastyga w czymś pomiędzy. Ekran czarny. Klawisze nie reagują. Touchpad nie reaguje. Wiatrak #!$%@?. Diody #!$%@?ą. Jedyny sposób na jego wyłączenie, to fizyczne wduszenie przycisku power i czekanie aż zdechnie.
Między innymi to zmotywowało mnie do przesiadki na macbooka (wyciągnąłem della z plecaka po całym dniu na uniwerku i miał temperaturę lawy. Jeszcze tylko brakowało, żeby bateria mi wybuchła przy plecach).

Downgrade sterowników nic nie daje, bo przy następnym uruchomieniu - windows raczy mnie updejtem do najnowszych.
I tak się powoli żyje na tej wsi.
Laptop to Dell Vostro 5470, ale z tego co mi wiadomo- nie tylko mojego laptopa spotyka ten problem.
Kiedyś usunięcie jakiś sterowników intela (intel management engine bodajże) załatwiało sprawę, ale teraz Windows doinstalowuje je z powrotem przy najbliższej okazji.

Ktoś ma jakikolwiek prosty sposób na naprawę tego, czy szykować już się mentalnie do downgrade'u do windowsa 7?

#windows #windows10 #dell
  • 7
@Arthaniel: "Jak wyłączam laptopa, albo zamykam klapę, "
"Jak wyłączam laptopa"
"wyłączam"

Wyłączając laptopa, z reguły oczekujesz od niego, że ... się faktycznie wyłączy.
@bagi1 ło Jezu... Bo Ty nigdy niczego nie przeoczyłeś ( ͡º ͜ʖ͡º) spróbuj poprostu wyczyścić komputer - Ccleaner. wyczyść rejestr, śmieci systemowe, przeglądarki Itp, Itd. przy wyłączaniu też tak miałem, ale z czasem mi to samo przeszło... Może coś usunąłem, jakąś aplikacja może działała w tle i blokowała wyłączenie
@RePzTa:
Nie udało się. Będę robić downgrade do 7mki, bo mi nerwów nie starcza.
Po zmianie ustawień- było dobrze przez pierwsze 5 minut. Zamknąłem klapę. Otworzyłem- faktycznie się wybudził.

Po godzinie chyba tradycyjnie postanowił sobie pozmieniać ustawienia na własną rękę, bo znowu nie chce się wybudzić.

@Arthaniel:
To nie wina śmieci w rejestrze, bo system jest czyściutki. Od samego początku sprawia problemy.