Wpis z mikrobloga

Przy odbiorze dowodu rejestracyjnego stałego muszę im zwrócić dowód tymczasowy? Nie ma mnie akurat w mieście i zastanawiam się czy ktoś za mnie może odebrać, ale właśnie tymczasowy mam przy sobie.

Na stronie urzędu napisane że niby trzeba mieć, ale nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda. W urzędzie coś nie odbierają telefonu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #samochody
  • 14
@ajanczewska: @jarzyn86: no tam pełnomocnictwo wypisałem w razie czego
naklejki mi dała już przy tymczasowym do naklejenia

no, ale jak trzeba oddać dowód tymczasowy to będę musiał wziąć urlop i podjechać, bo samochód mi potrzebny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@csmrex: Spróbuj dowiedzieć się coś o opcji zgłoszenia zgubienia dowodu tymczasowego. Nie jestem do końca pewny tego, ale z czego orientuję się, to mój brat, który w ostatnim czasie zajmuje się rejestracją aut, tak robi z niektórymi klientami, żeby ułatwić im życie.
@csmrex coraz bardziej mam wrażenie, że naginanie prawa jest normalne.

przy odebraniu dowodu stalego, potrzebny jest tymczasowy. koniec kropka, idziesz do wydziału i odbierasz. trudne?
@csmrex Myślisz, że tylko ty masz taką sytuacje? takie jest prawo i każdego ono dotyczy, Ciebie również. Gubienie dowodu miękiego jest już chamskim podejściem do sprawy i ominięcia procedur, a tymbardziej prawa.

Nie myśl, że ja zawsze robię zgodnie z prawem, ale takie sytuacje jak twoja jest po prostu naginaniem prawa.

Weź urlop, pojedź odebrać.