Wpis z mikrobloga

Chodzi mi ostatnio po głowie zmiana aparatu i chciałbym się Was poradzić za czym się warto rozejrzeć. Chodzi mi o coś do robienia głównie zdjęć przedmiotów we wnętrzu i jednocześnie żeby służyło do nagrywania filmików w przyzwoitej jakości. Dobrze jakby dawało radę przy słabszym świetle. W grę wchodzi używka. Przedział cenowy tak 1000-1600zł max. Raczej kompakt lub lustrzanka. Tak przeglądam strony i często wpada mi G7X Mark II lub Lumix LX100. Warto się zainteresować? A może jakaś lustrzanka?
#aparat #fotografia #canon #pytaniedoeksperta
Tortex - Chodzi mi ostatnio po głowie zmiana aparatu i chciałbym się Was poradzić za ...

źródło: comment_LBynutWYHiwUi2SHX5VpYRzizCcc9nTB.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kj5: Zwykły kompakt, kupiony kilka lat temu, dokładnie Canon SX260HS. Ogólnie chodzi o zdjęcia konsol, akcesoriów itp. + coś nagrać na YouTube, więc dobrze jakby to było coś uniwersalnego.
  • Odpowiedz
@Paviarotti: @ByeBla: Dzięki za typy, na pewno poczytam coś o nich. Myślałem jeszcze o Sony RX100 ileś tam, ale to w zasadzie ta sama półka co G7X i LX100 tylko jak to Sony drożej. Ogólnie z kompaktów chyba tyle, no i cenowo bliżej górnej granicy przy używkach. Z lustrzanek już nie nie ogarniam, więc może tu jest jeszcze szansa na coś równie dobrego, ale tańszego? Coś prostego bo
  • Odpowiedz
@Tortex: Moim zdaniem lepiej iść w kierunku aparatu z wymienną optyką - używanego Lumixa G7 znajdziesz za 2000 jak nie mniej a wyciągniesz z niego o wiele więcej wartości niż z LX100 albo G7XII którego jakość obrazu nie jest zbyt dobra.

X100 i X100S to w ogóle wykreśl bo o ile zdjęcia robi piękne to filmy okropne. No i masz tam stały obiektyw bez zoomu co w połączeniu z brakiem
  • Odpowiedz
@Tortex: Lumix LX100 nagrywa w 4K tylko do 15 minut i to chyba nawet bez dźwięku. Już nie pamiętam dokładnie, tak czy inaczej to już stary technologicznie aparat. No i jest bardziej wyprofilowany pod fotografię (fizyczne pokrętła czasów czy przesłony). Canon G7XII oraz RX100 to aparaty z calową matrycą, czyli jakość dla ISO 1600 w górę mocno spada, mała głębia ostrości mimo stosunkowo jasnych obiektywów, więc jakiś detalicznych macro też
  • Odpowiedz
@kj5: Obawiam się, że ten Lumix G7 przekracza mój budżet i nie wiem czy ogarnę kwestię doboru obiektywu bo ja zielony trochę jestem w temacie, temu szukam czegoś uniwersalnego, choć nie wiem czy dobrze robię. Te Fuji faktycznie odpuszczam.

@Iskaryota: Tylko 15 minut? Eh, to jak mój stary Canon... Był to mój drugi trop po G7XII, który mimo braku 4K jak przeglądałem w testach i czytałem to wypadał
  • Odpowiedz
G7Xii to wybór wielu vlogerów, raczej cię nie zawiedzie. Rzeczywiście te Panaski trochę stare już, jak jesteś zielonka w temacie obiektow to też bez sensu. Jakiś konkretny obiektyw do nich to wydatek rzędu 2000 zł... W Canonie masz wszystko w zestawie, w dodatku też jest stabilizowany.
  • Odpowiedz
No mam bo posiadam i Gx80 jak i a6000 więc mogę co nieco powiedzieć :p. Teraz właśnie mam dylemat który system rozwijać. Na razie mam kity w obu aparatach. Sony na pewno rodzi lepsze JPG z puszki, dynamika tonalna i rozdzielczość są na lepszym poziomie. Panas ma okropnie zły kodek JPG który wydaje jakieś dziwne kolory, wszystko ginie w cieniach. Generalnie słabo, trzeba się nauczyć Lightrooma, wtedy dopiero aparat pokazuje ząbki. Miałem
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Kurde, nie zauważyłem odpowiedzi. Dzięki wielkie za tak treściwą odpowiedź, ale dalej kurde się nie mogę zdecydować. Ogólnie ciągle myślę o tym G7X Mark II vs LX100 oraz A6000 vs GX80. Wszystko w zasadzie kosztuje tyle samo. Mam zerowe pojęcie o fotografii i pewnie większość zdjęć będzie robiona w trybie auto, w związku z tym nie wiem czy nie lepiej po prostu kupić kompakt. Będzie mi go łatwiej ogarnąć.
  • Odpowiedz
@Tortex: weź już a6000, większa matryca wybacza więcej błędów. A inteligentne auto w tym aparacie daje radę i w miarę dobrze dobiera parametry. Jak na swój wiek szybko ostrzy, więc a6k ma wszystko czego potrzebujesz i ma najlepszą jakość zdjęć ze wszystkich opcji.
  • Odpowiedz