Wpis z mikrobloga

chciałbym przeznaczyć 1000zł na wyjazd, doradzicie jak najlepiej z wymianą waluty? kupić w Polsce z dala od granicy, po powrocie wymienić resztę w tym samym miejscu? czy może lepiej zamienić 500zł a gdy zabraknie to płacić kartą? w UE płacenie polską kartą nie ma aż takiej dużej prowizji, jak w przypadku Ukrainy? czy ze względu na dużą imigrację kantory np. w centrum Warszawy mają śmieszne kursy żeby jak najwięcej zarobić na Ukraińcach wymieniających złotówki na hrywny?

#ukraina #lwow
  • 9
Wymiana waluty na miejscu, kursy w PL gorsze. Jedyne za co płaciłem kartą we Lwowie to apka Ubera i kurs był w miarę ok, ale przy dużych i częstych płatnościach może już nie być to opłacalne
@TS050 dam przykład: kantor na lotnisku Chopina za wymianę 200 euro dawali mi kurs 3.72, kantor w małym miasteczku w rodzinnych stronach dawali mi kurs 4.25. Ceny sprawdzone w odstępie 2 dni (sobota popołudnie, poniedzialek rano)
@TS050: Jak koniecznie potrzebujesz gotówkę to wymieniaj na miejscu. Nie ma sensu chodzenie po kantorach i szukanie bo różnice są minimalne rzędu 1-2 zł na wymianie 100 zł więc szkoda chodzić. Jeśli chodzi o płatność kartą to wszędzie praktycznie spokojnie zapłacisz a kurs wymiany zależy od tego jaką masz kartę. Z resztą nawet jak by była wysoka prowizja to i tak stratny na zakupach we Lwowie nie będziesz :D. Ja staram