Wpis z mikrobloga

#rozowepaski: generalnie trzymajcie się zasady, że jak facet mówi, że coś zrobi, to nie należy mu o tym przypominać co 6 miesięcy.
Są jednak wyjątki. Ja właśnie skończyłem montować czujnik tlenku węgla (czadu). Na kilkanaście dni przed końcem sezonu grzewczego... Powinno być zrobione dawno temu. Jak ktoś jeszcze nie ma, a pali np. w kominku to jazda najlepiej do sklepu, żeby nie było, że kurier z paczką zapuka, jak rodzina będzie w szpitalu lub na cmentarzu. Jak z kasą krucho to najtańszy z polskim certyfikatem też powinien dać radę.

#bhp #bezpieczenstwo #dom #logikaniebieskichpaskow
Pobierz Antyfix - #rozowepaski: generalnie trzymajcie się zasady, że jak facet mówi, że coś z...
źródło: comment_kdWgoiqXr2cHSwzainXrkWewtOAPW3nn.jpg
  • 8
@gumpa_bobi: 100-150 zł. Pewnie da się znaleźć jakieś wybajerzone, ale mi zależało na tym, aby wykrywał tylko tlenek, dymu nie, bo czasem przy rozpalaniu w kominku trochę się nadymi i by pewnie niepotrzebnie wył, a ustrojstwo jest głośne.
@Antyfix: A co ile trzeba kalibrować taki czujnik? Pisze coś w instrukcji?

Generalnie powinno się zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia, bo jak nie kalibrujesz takiego czujnika, to możesz go wyrzucić do kosza.
@Antyfix: A nie masz możliwości doprowadzenia/poprawienia wentylacji do pomieszczenia z kominkiem? Jak jest prawidłowa wentylacja, to tlenek czadu po prostu nie ma prawa powstać.

Osobiście jestem przeciwnikiem tych czujników - to jest walka ze skutkiem, a nie z przyczyną problemu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Swoją drogą możesz podesłać linka do tego, co kupiłeś? Bym z ciekawości rzucił okiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wegrzynski: No właśnie w tym pomieszczeniu z jest problem z kanałem wentylacyjnym. Nie było go, gdy były jeszcze stare okna i drzwi balkonowe, zwłaszcza te drzwi były tak zwichrowane, że całość robiła za nadmierną wentylację.
Poza tym kominek był sporadycznie używany. Grzałem energią elektryczną. Napaliłem, przeprowadziłem test i pokazał 35 ppm, następnie 32 ppm, jeszcze jakąś wartość i spadł do 0. Czyli trochę go było, może przy rozpalaniu się nagromadziło, dla