Wpis z mikrobloga

W słuchawkach zepsuł mi się kabel, klasycznie - zaraz przy wtyczce.
Znacie jakieś dobre i w miarę budżetowe słuchawki najlepiej z wymiennym kablem? Z brzmienia Rock Zircon byłem całkiem zadowolony. Postaram się jakoś je naprawić, chociaż wątpię aby to się udało.
Widziałem, że KZ robi słuchawki z wymiennymi kablami, które mają najlepszy dźwięk i bass?
#aliexpress #gearbest
  • 11
@Volan: Jasne, że mogą, chociaż różnica w dźwięku między bezpośrednim podłączeniem do telefonu, a nawet najtańszym FiiO K1 czy FiiO BTR1 jest kolosalna. Jak będziesz miał wolne 2-3 stówki, zainteresuj się tematem.
@Volan: mam zs6, jakość dźwięku i scena rewelacyjna, aczkolwiek bas nie jest na pierwszym miejscu (chociaż mają bardzo niskie zejście); wymienny kabel też super, szczególnie że za grosze jest dodatkowy moduł bluetooth
@Volan: Tego nie znam i nie słuchałem, więc się nie wypowiem. Co do K1 - nie z każdym telefonem śmiga. A w ogóle, to żeby śmigał z telefonem, potrzeba dobrego adaptera OTG. Generalnie on nie jest przeznaczony do telefonów, chociaż z moimi Samsungami śmiga przez oryginalne adaptery OTG i dobre kable USB. Miesiąc temu kupiłem BTR1 - zakup roku :)
@nabavzbjl: Właśnie on wpadł mi w oko, w dodatku ma cyfrowe sterowanie głośnością. Jakoś te pokrętła w innych nie przemawiają do mnie, po czasie szumią, albo przerywają.
Jaki masz ulubiony zestaw (DAC + słuchawki)


FiiO Alpen 2 E17K + Beyerdynamic DT 990 PRO. Ale z tym jest trochę jak z paleniem fajki - to nie jest do codziennego użytku. Na co dzień wychodzę z domu z KZ ZS6 i FiiO BTR1.

czy korzystasz w tamtym z funkcji Bluetooth, czy to jednak jakieś straty w jakości na tym są?


BTR1 ma tylko interfejs bluetooth, nie da się inaczej :) Straty