Wpis z mikrobloga

Jest ktos w stanie wytlumaczyc dlaczego wiekszosc ludzi w Polsce robi prawo jazdy na manualną skrzynię biegów? Nigdy nie potrzebowałem prawka, ale może niebawem zrobię, bo dowiedziałem się o zaletach automatów i aż zachciało mi się jeździć, mimo iż mnie nie ciągnęło i totalnie nie interesuje się motoryzacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 29
@sfro nie utrudniać, tylko odczuwać większą przyjemność z jazdy, do tego możesz normalnie holować i nie jeździć na wymianę oleju w skrzyni.


@Harmideron: nie wiem, nigdy nie jezdzilem i z przyjemnoscia raczej kojarzę, gdy system jest prostszy. Po co mi system z wierszem poleceń skoro mogę mieć windows? ;D
@Namenick: w życiu jest miliard sytuacji z przedrostkiem "może", a ja wolę się skupić na tych sytuacjach, które są napewno, a napewno to będzie znacznie wygodniejsza jazda codziennie moim własnym samochodem, mam własną działalność nie będę potrzebował brać od kogoś firmowego, nie muszę również przejmować się jazdą w korku lub w dłuższych trasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sfro jeżeli jesteś przekonany, że przy terminowej wymianie oleju automat nie ma prawa się zepsuć to kupuj! Tylko jak najdroższy, chociaż dobry mechanik sobie zarobi :p W Superbie II generacji wymiana skrzyni DSG 25k :)
@sfro: No fajnie, co w związku z tym?
Większość nie ma problemu ze zdawaniem na manualnej nawet jeśli planuje kupno automatu bo to daje większy wybór.

@Namenick: ale nie rozumiesz mnie, ja sie w ogole nie jaram jazdą samochodem, dla mnie to niepotrzebny komfort, wydatek i powód do rozleniwienia. Zainteresowałem się tylko i wyłącznie bo natrafiłem na zalety automatu nad manualem i tylko dlatego moze bym sie skusil. Nie jestem i nie bede typem, ktory bedzie z innymi sebixami o motoryzacji gadał, zdecydowanie wolę tematy bardziej naukowe i jesli moglbym kupic sobie sprzęt, który ułatwi mi życie