Wpis z mikrobloga

OK programujące mireczki.
Prokrastynacja mocno ale #!$%@?, bierę się. Nie pierwszy raz zresztą, oby ostatni.
Ktoś mi kiedys powiedział, że ciężko jest into #naukaprogramowania bez jakiegoś projektu do zrealizowania.
Aż do dzisiaj nie miałem pomysłu! Oto on (+ rozbicie na etapy w jotpegu-wiem,wykopowy grafik byłby dumny):
Apka ma byc na androida więc #java albo kotlin.
Jest jakies tam forum i nie jest to elektroda( ͡° ͜ʖ ͡°), którego użytkownicy maja wspolną pasję (podróże).
Chciałbym żeby ci uzytkownicy tej aplikacji mogli sie odnajdywac na mapie poprzez włączanie(jeśli np mają ochotę się spotkać) i wyłączanie swojej lokalizacji w tej apce. Do komunikacji czat+prywatne wiadomości.
Z programowaniem jak widać nie mam wiele wspólnego.
Rozumiem, że apka musi w jakis sposob miec dostep do bazy danych uzytkownikow tego forum zeby móc się do niej zalogować (skoro uzytkownicy forum znają się po nickach z tego forum to dobrze by było, żeby w apce wyswietlaly sie te same nicki). Czy to jest do zrobienia? Czy admin forum może mieć z tym problem?
Czy to w ogóle dobry pomysł żeby bez znajomości jezyka programowania się za to brać i na tym się uczyć?
Oczywiście, próbowałem coś ogarniać na tych kursach z udemy ale no jak już wspomniałem na początku, prokrastynacja + no jest to nudne dosyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy to zbyt skomplikowane jak na pierwszy projekt?
kretwgranulkach - OK programujące mireczki.
Prokrastynacja mocno ale #!$%@?, bierę s...

źródło: comment_LJWGYUoQUhrdCh0qyGgKqS7djow00ZAL.jpg

Pobierz
  • 5
@niepodszywamsiepodbiauka: nudziło mnie pisanie czegoś w stylu:

public class Main {

public static void main(String[] args) {
int a = 11;
int b = 6;
int c = minFunction(a, b);
System.out.println("Minimum Value = " + c);
}

/** returns the minimum of two numbers */
public static int minFunction(int n1, int n2) {
int min;
if (n1 > n2)
min = n2;
else
min = n1;

return min;
}
}

chociaż