Wpis z mikrobloga

Kolejny radiowóz do mojej kolekcji, i to jaki( ͡° ͜ʖ ͡°) Daewoo Tico z woj. dolnośląskiego. Model wykonał na moje zamówienie kolega Sambor. Niestety korzystał z dość słabej bazy (jedyne Tico w skali 1/43) i efekt nie jest do końca taki na jaki liczyłem( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mimo poszukiwań nie udało mi się ustalić do jakiej jednostki należał wspomniany radiowóz. Doszukałem się za to, że wcześniej numer taktyczny B539 nosił Polonez Caro o numerach rejestracyjnych MOK 1595 przydzielony do posterunku policji w Dusznikach-Zdrój. Obecnie pod tym numerem taktycznym jeździ radiowóz Kia Cee'd SW II o numerach rejestracyjnych HPB C539 należący do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Samo Tico służyło najpewniej do przewozu psów służbowych, o czym świadczyć może kratka za przednimi fotelami i brak tylnej kanapy. Jeśli ktoś ma informacje o tym konkretnym egzemplarzu proszę dać znać w komentarzach( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej zdjęć modelu: http://modelewladka.blogspot.com/2018/03/daewoo-tico-polska-policja.html
#samochody #motoryzacja #policja #daewoo #tico #modele143 i trochę #ciekawostki
Pobierz PiotrekW115 - Kolejny radiowóz do mojej kolekcji, i to jaki( ͡° ͜ʖ ͡°) Daewoo Tico z ...
źródło: comment_lHJsSj7Eez3zUdJyAsOrL1mX7FCOvraG.jpg
  • 3
@PiotrekW115: Nawet na pewno do przewozu psów. Wszelkiego typu małe wynalazki typu Seicento, Panda, Tico czy np. Corsa C zazwyczaj były przerobione na K9.
btw. znasz kogoś kto by zrobił konwersję Corsy C na radiowóz? Taki z konkretnym numerem bocznym i rejestracyjnym ;)