Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Mam mały problem. Nie mogę sobie z nim poradzić.
Jakiś wirus wrąbał mi się na kompa i co chwile w chromie wyskakuje mi nowa karta z reklamami, jest to dosyć uciążliwe bo oprócz normalnych reklam wyskakują też reklamy erotyczne....
Ten wirus nazywa się mail.ru i lite (albo life) dokładnie nie pamiętam bo usunąłem go już z rejestru, odinstalowałem wszystkie pliki z tym związane, przeszukałem kompa i wszystkie pliki z tymi nazwami skasowałem. Szukałem w necie porad i wszystko co znalazłem zawodzi a te #!$%@? reklamy nadal się pojawiają. Skanowałem komputer avg, antimalware, antiadware. windows defenderem(lol). Nic nie wykrywa.... Już nie wiem co robić, próbowałem reinstalować chroma, zmieniać domyślną przeglądarkę na edge(lub internet explorer) (boże....) i nic nie pomaga - nadal te reklamy występują tylko w chromie. Dodam, że rozszerzeń żadnych (oprócz adblocka) nie mam zainstalowanych. Czy ktoś może wie co jeszcze mógłbym zrobić??? Pomocy

#pcmasterrace #programista15k #malware #pomocy nie wiem co jeszcze tagować
  • 16
@RolliPoP: W tej kolejności opalasz programy: rkill, malwarebytes, roguekiller, adwcleaner. Możesz dołożyć jeszcze f-secure online scanner. Z większością syfu taki podstawowy zestaw sobie nieźle radzi.
No i sprawdź jakie masz zainstalowane wtyczki przeglądarki.