Wpis z mikrobloga

Kurdę ostatnio spotkałem się z dość ciekawą kulturą - słowiańską.

Zdziwiły mnie ich zwyczaje. Na święto przesilenia letniego idziesz w nocy do lasu szukać kwiatu paproci, ale wiesz, że nie znajdziesz, a idziesz tylko po to, żeby się ruchać. Na wiosnę też rytualne ruchanie. Na jesień ruchanie po "Dziadach", a na zimę ruchanie po herbatce.

Nawet jak wracałem, to na dworcu była jakaś wielka reklama kultury słowiańskiej, jakaś Słowianka robiąca loda jakiemuś Słowianinowi.

Nie no tego się nie spodziewałem.

#slowianie #kultura #bialorus #ukraina #podlasie
  • 14
@RevSlav: Czekaj, zaraz podeślę screena

Pokazuje 96% aryjska, a reszta same szumy. "Central asian" to zapewne Sarmaci (bo stamtąd mam haplogrupę R-M198, czyli sarmacką, zresztą nazwisko też sarmackie)

Te żydy to potwierdzone kłamstwo, natomiast ten "Finland" jest ciekawy, bo inne testy wykrywają to jako "arctic/american" - co znaczyłoby, że jednak mam jakąś indiańską cząstkę. No, ale Islandczycy mają więcej, a i tak się uważają za czystą aryjską. Tak więc...
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: No ja bym tak wesoło nie stawiał znaku równości między narodowym radykalizmem a sprzeciwem wobec nazizmowi, przypomnę tylko przypadek RNR-Falanga i getta ławkowe ( ͡º ͜ʖ͡º) A zadrugizm w sumie był wczesną koncepcją Zadrugi klasyfikowaną niekiedy jako nurt narodowego komunizmu, i to właśnie ona się głównie odrodziła - w późniejszym okresie Stachniuk pisał wprost, że ustrój przyszłego społeczeństwa kulturalistycznego zostanie sprecyzowany przez ludzi ukształtowanych przez
@RevSlav: Przecież wiem, że ONR reprezentuje falangizm alias biedofaszyzm, co to bez kościółka sobie nie może poradzić z okiełznaniem społeczeństwa, a podstawy ideowe ma w większej części wyeksportowane i tak z Włoch i Niemiec. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polska jest skażona narodowosocjalistyczną wizją nacjonalizmu, co tym bardziej wybija na wierzch, im mniej dana organizacja nacjonalistyczna jest medialna.


A jesli chodzi o drugą kwestię, alternatywne