Wpis z mikrobloga

@slowikftw: @Erus: Uważam, że skoro serwery nie wyrabiają danej liczby zawodników i randomowo rozdają pingi, to powinno się zmniejszyć liczbę slotów, bo później jest taki cyrk. Równie dobrze wysoki ping mogłem mieć jak, Kubool czy TheSznikers, gdzie każdy z nas ma podejrzewam dobre, sprawdzone łącze.

Niesprawiedliwym jest, żeby przez problemy techniczne po stronie serwera cierpiały losowe osoby, które pracowały 2 tygodnie na wzięcie udziału w wyścigu. Nikt im straconego czasu
@slowikftw: imho powinniśmy spróbować chociaż pojechać L1, może doszło do jakiegoś przekłamania, albo chwilowy lagens, nie wiem. Przede mną na quali ktoś czerwony jechał i nie widziałem nic dziwnego w zachowaniu auta, raczej jakby miał normalnego pinga. Jeśli by się okazało, że jednak rzuca autem po torze, to kick, restart i tyle. Głupio by dla 3ch osób 30-kilka też w ogóle rezygnowało z jazdy.

Jeżeli wina serwera, choć dziwne to generalnie
@fifa2195: mamy tego samego operatora (UPC), mieszkając w różnych częściach miasta. Mam połowę wolniejsze łącze od @slowikftw, a nie miałem problemów z lagiem. Takie rzeczy nie zdarzały się nigdy.

@cienki137: tym bardziej, że w analogicznych sytuacjach w poprzednich sezonach, po kilku okrążeniach, często nawet już po pierwszych zakrętach, pingi wyraźnie spadały.
@cienki137: Też nie widziałem u siebie, by ktoś "skakał", jak to ma zwykle miejsce jak się ma lagi. Pytanie, czy ktoś inny widział, jak któryś z nas latał po torze jak głupi w czasie quala.

Dla mnie to po prostu duże rozczarowanie. Sporo walczyłem w preq, lubię ten tor i chciałem pojechać wyścig, a najzwyczajniej nawet nie dano mi szansy.

@fifa2195: Mojej winy w tym nie ma. Lag pojawił się
@slowikftw: Mam UPC i ping 45-60.. więc sorka ale to nie wina serwera. Lecz samego dostawcy, widocznie na Twojej czesci miasta coś było robione ewentualnie problem na skrzynce obsługującej Twój obszar.
@Cryptone: A moim zdaniem gdyby serwery ustawiane były zgodnie z tym, jak zostały zaprogramowane (czyli np. na ile slotów zostały przewidziane), to nikt z lagami problemu by nie miał.
@Cryptone: Nie ma opcji. Przed qualem wszystko pięknie, a jak już wszyscy weszli i wyłącznie na czas wyścigu kosmiczny lag? To nie była wina dostawcy. Całe 3 sezony żadnych problemów nie było. Spójrz poza tym na screenshot - nawet jakiś brazylijski serwer aż tak nie lagował, a jednak odrobinę dalej niż Niemcy.
@YANIcom: Domyślam się, że to moment, w którym Robertus dostał disconnecta. Nie jedynego z tego, co widziałem na transmisji. Pimpek to samo. Szczerze wątpię, że wszyscy w piątkę mieszkamy na tym samym osiedlu i mamy tego samego dostawcę neta, który dał ciała akurat w momencie wyścigu. Serwer nie wyrobił obciążenia i taki to rezultat.
@slowikftw: Ja musze od siebie dodać, że pingi rosły mi od momentu zmiany sesji, z treningu na kwali podniosło mi do 1000 ms i tak też było z kwali na wyścig. To trochę dziwne, że po zmianie sesji takie coś mi się dzieję, a nie np. w połowie sesji :/