Wpis z mikrobloga

Mirki wróciłem na Śląsk i szukam pracy, więc zaglądam do tagów i jest bardzo fajna rzecz, appka fefaq.pl

Jednak jest pewien problem z tymi pytaniami bo chyba nie są precyzje. Załóżmy takie oto zadanie:

Dany jest string domino "1-2,2-1,1-2,3-1,2-3,3-4,4-3,3-2,2- 1,1-1,1-1,1-2,2-1,1-2,3-2,1-2".

Napisz funkcję, która zwróci długość najdłuższego, poprawnego ciągu domino.

W tym przypadku ten ciąg to "2-3,3-4,4-3,3-2,2-1,1-1,1-1,1-2,2-1,1-2", a jego długość to 10.


Jeżeli można dodawać elementy zarówno na początku jak i na końcu ciągu to coś nie bardzo wychodzi te 10 elementów z pytania.
Ja na szybko coś skrobnąłem i wychodzi mi przynajmniej 14:

3-1,1-2,2-1,1-2,2-3,3-4,4-3,3-2,2-1,1-1,1-1,1-2,2-1,1-2

Do tego mój kod nie obejmuje jeszcze wszystkich kombinacji.
Jak takie pytania będą wydrukowane przez rekruterów to co ja biedny zrobię, ja mam 14 elementów a pan rekruter 10. Wysłałem kilka CV i trochę się cykam uderzać na poziom dobry junior-słabszy mid. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#katowice #pracait #webdev #javascript
ultraoptymista - Mirki wróciłem na Śląsk i szukam pracy, więc zaglądam do tagów i jes...

źródło: comment_sfNqivmNrGw0JUZH6HmCrJ7Zl1K4jyLw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Jake_921: @tomash-pl: Ok, Panowie dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak przy okazji to widzę tam pytania na seniora, które osobiście bym wymagał od juniora. Jak choćby co to jest kolejka callback lub jak są przekazywane argumenty. Według mnie to są podstawy i junior powinien to znać.
  • Odpowiedz
@plushy: Generalnie to faktycznie wychodzi na to że podział jest ustalony przez twórców zapytań i ja to rozumiem.
Jednak ja byłem na rozmowach i musiałem opowiadać o kolejce callback o tym jak napisać nieblokujący kod i wspomniałem o kolejce zdarzeń renderujących. Takie miałem pytanie na stanowisko mocnego juniora.

Jeżeli chodzi o to pytanie dla seniora:

Wyjaśnij w jaki sposób przekazywane są argumenty do funkcji w JS. Czym się różni ten sposób
  • Odpowiedz
  • 2
@ultraoptymista Z tym że większość programistów odpowie poprawnie na drugą część a na pierwszą nie. Potem tacy ludzie przekazują wartość przez referencje myśląc że oszczędzają pamięć
  • Odpowiedz
IMHO każde pytanie można by zadać juniorowi / midow / seniorowi i po prostu oczekiwać bardziej szczegółowej odpowiedzi ;) Dlatego poziomy są tylko orientacyjne i nigdy się tutaj nie zgodzimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz