Wpis z mikrobloga

Wielu moich znajomych ma zwyczaj że przy wzięciu telefonu do ręki włączają transmisję danych, a gdy go chowają to ją wyłączają w celu oszczędzania baterii. Ja mam ciągle włączoną. Jak u was to wygląda?
#android
  • 14
@DPary nie korzystam z Instagrama i snapa ale i tak nie widzę powodów by wyłączać neta, u mnie zawsze włączony,
telefon 2 pełnych dni i tak nie wytrzyma więc bez różnicy dla baterii, chyba że faktycznie jakieś 10% czy coś takiego to tryb oszczędzania sam wyłączy
@DPary: Transmisja danych automatycznie włączana co 15 minut z wymuszeniem sprawdzenia powiadomień w aplikacjach gdy jestem poza zasięgiem Wi-Fi.

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DPary: przy rozmiarach dzisiejszych pakietów internetowych jest to głupie i bezsensowne.

Zresztą jak chcesz przyblokować jakaś appke żrącą transfer, to możesz użyć opcji sytemu.
@frogfoot:
O tak, bo normalni ludzie nie używają już wcale podstawowej funkcji telefonu czyli połączeń telefonicznych tylko siedzą 24/7 na mesendżerach i fejsbukach.
Dziennie po 100 powiadomień

karinka dodała zdjęcie brajanka

brajanek się zesrał

brajanek się porzygał

ejj co tam???


i guwnopowiadomienia z prośbą o dodanie od osób których widziałeś 2 razy w życiu na oczy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s_t_u_l_e_j: ja nawet z rodziną utrzymuje kontakt głównie na whatsapppie. Przesyłamy sobie krótkie wiadomości głosowe i spontaniczne fotki. Do tego oczywiście rozmowy głosowe i video.

Połączenia telefoniczne tylko w sytuacjach wyjątkowych i awaryjnych.

Z tego co widzę, to ogromna większość ludzi robi tak samo. Za wyjątkiem upośledzonych i wycofanych społecznie piwniczaków.
@frogfoot: Spoko. Mnie po 5 dniach by znudziło wysyłanie misiów i serduszek ciotkom, wujkom gołych bab i ogólnie interesowanie się, że mnie to interesuje co do mnie piszą i wysyłają.
Właśnie dlatego nie mam smartfona, miałem sprzedałem bo do niczego mi to nie potrzebne. Wiedzą jak się ze mną skontaktować telefonicznie.
@frogfoot: Nie, po prostu używam wszelkiej maści komunikatorów (ryjoksiążka, Discord, irc) tylko na PC, jak wychodzę z domu to są mi zbędne. No i nie wszyscy mają znajomych, co to koniecznie muszą używać komunikatorów (mam wśród znajomych ludzi bez fb, bo ich zwyczajnie nie interesuje).