Wpis z mikrobloga

@Limonkova najlepiej poszukaj kremów do bardzo suchej skóry/atopowej, a-derma jest spoko i nie taka droga. Poza tym, warto chyba też rozważyć niemycie twarzy wodą i niewycieranie ręcznikiem, tylko jakiś dobry płyn micelarny i tonik. Też warto ogarnąć jakieś olejki do dodawania do kremu, żeby zatrzymały nawilżenie (do skóry suchej chyba olej z awokado jest okej).
@kwiatencja nie. Dopiero przy przesuszeniu zaczęłam próbować koreańskich kosmetyków i na razie szału nie ma. Na noc raz do dwóch razy stosuję maseczkę całonocną i wtedy jest lepiej z rana. Aktualnie skończył mi się krem i nie wiem jak żyć
@alicemeow uu. Mam jeszcze trochę z awokado, spróbuję. Dziękuję!
@Limonkova formuły wodne raczej nie są dla Ciebie bo jeszcze bardziej skóra Ci się odwodni. Musisz mieć jakąś okluzje. Jeżeli myjesz żelem twarz to ja bym zastanowiła się nad ocm, albo mycie olejkami. Może jakiś tonik PHA by tu pomógł, ciężko coś konkretnego napisać bo dość enivmatycznie napisałaś.
A dieta? Na pewno powinnaś dbać o nawadnianie się, może coś z hormonami Ci się zadzialo skoro taka zmiana. Ale teraz w ogóle Ci
@kwiatencja rzadko w strefie T robi się lekko tłusta. Twarz myję pianką żurawinową, potem nakładam wodę różaną i serum na twarz. Teraz nie mam żadnego kremu, ale nie wiem czego szukać. Używałam wcześniej kremu z Sylveco. Czasami przed pianką myję twarz olejkiem z klairs. Myślisz, że powinnam wprowadzić jakieś zmiany?
@Limonkova no to możesz sobie odwadniac twarz, taka pielęgnacja prędzej latem się sprawdzi. To już nawet do serum jakiegoś oleju bu zatrzymać wodę. Może jeszcze spróbuj maski algowe na jakiś tresciwy krem. Cięższe kremy można rozwodnic hydrolatem :) teraz zima i skóra potrzebuje okluzji
@Limonkova: ja stosuje tonik pha lub serum nawadniajace (np. dermedic lub bielenda) i na to krem tolpa lipidro. Zazwyczaj jest super, czasami dodaje na to jeszcze warstwe lanomasci z ziaji lub frakcji sojowej na noc. Zrob badania kontrolne, pewnie jakies wewnetrzne przyczyny tego stanu sa, np. tarczyca