Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z dźwiękiem przez #bluetooth? Otóż kupiłem sobie słuchawki bezprzewodowe na BT, kupiłem też moduł BT USB do komputera stacjonarnego, słuchawki jeszcze nie doszły i nie mam jak tego sprawdzić, a zastanawiam się, jak wygląda przesył dźwięku, czy pośredniczy w nim karta dźwiękowa? Mam X-Fi z fajnymi opcjami i nie chce z nich rezygnować, i tu moje pytanie, czy przesyłanie dźwięku następuje za pośrednictwem karty dźwiękowej, czy po prostu BT przesyła dane cyfrowe bezpośrednio?
#audio #wireless
  • 10
@myszczur: Telefonem sprawdź jak są na bt, co do technicznych aspektów się nie wypowiem. Sam kupiłem, ale raczej pod telefon i jestem bardzo zadowolony z jakości dzwięku a wcześniej przerabiałem wiele różnych i żadne tak nie pasują jak te.
@myszczur: za HDMI odpowiada układ graficzny, natomiast w przypadku dongla Bluetooth na USB karta dźwiękowa jest pomijana. Dlatego tez każde słuchawki USB musza posiadać swój układ dźwiękowy. Uprzedzę, że jeżeli kupiłeś najtańszy bez technologii synchronizacji, możesz mieć opóźnienie względem obrazu na źródle
A są nadajniki bluetooth, których nie podpinany pod USB tylko np. pod wyjście głośnikowe mini jack? Wtedy transmitowałoby to dźwięk już obrobiony przez kartę.