Wpis z mikrobloga

Mirki napiszcie mi, czy jest sens dopłacać do odkurzaczy automatycznych Xiaomi, czy śmiało można brać Ilife? Czasami (tak jak dziś) są promocje na te tańsze odkurzacze i się nad nimi zastanawiam. Proszę o profesjonalne opinie wraz z przykładami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zakupyzchin #pytanie #xiaomi
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nonabl3: xiaomi ma sensor który skanuje pomieszczenie przez co odkurzy każde miejsce gdzie wjedzie

Ilife ma algorytm, kilka sekund pojeździ przy ścianie, i potem kilka sekund porobi X wokół pokoju. Algorytm ten oczywiście posprząta w miarę bezprzeszkodowe pomieszczenia, ale zajmie to zdecydowanie dłużej.
@misiek735: Miło by było, gdyby wypowiedział się ktoś, komu Ilife sprząta mieszkanie, czy jest zadowolony :)
Mimo wszystko różnica w cenie to praktycznie 100%, w związku z tym zastanawiam się nad stosownością dopłacenia do Xiaomi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nonabl3: kupiłem rok temu mojej różowej do mieszkania w hiszpanii ilife x5.

Jak wiadomo, tam jest bardzo dużo pyłu / kurzu, i często jest tak że się po prostu rozmazuje ten pył po podłodze. Odkurzacz ma wystarczająco dużą siłę ssania, co pozwala na zebranie tego "piasku" z podłogi. Sam wraca na miejsce ładowania, steruję się pilotem, no i jest funkcja mycia na mokro więc mała kuchnia z płytkami umiarkowanie brudnymi jest
@misiek735: Chodzi mi raczej o dom i dość duże powierzchnie w stylu kuchnia lub przedpokój. Wiadomo, że fajnie jest mieć mapkę na komórce z odkurzacza Xiaomi ale myślę, że dla rodziców taki Ilife mógłby być ok i zrobiłby porządek :)
@nonabl3 Ilife A4S jest najbardziej uniwersalny, polecany do mieszkania, domu, powierzchnia do 80m2,

Ilife A4S jako, że nie ma mapowania sprzątanej powierzchni to najlepiej zamknąć go w pokoju na 20-30 minut i zrobi swoje, teoretycznie wjedzie sam do innych pokoi, ale w praktyce lepiej mu pomóc

Xiaomi 1gen to już inna liga, jest samodzielny

Oba sprzątają podobnie, testy na YouTube
@Jacobi: Ilife A4S to już trochę wyższa cena, zastanawiam się nad V5 ze względu na cenę $120 z wysyłką z Polski. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi wynalazkami, więc muszę zrobić rekonesans, czy warto wydać ponad 400zł
@nonabl3 większa siła ssania, pojemnik na kurz, sprawniej radzi sobie z większymi przeszkodami

generalnie odkurzacz kupuję się bo widziałeś go u znajomych, tutaj można pisać i pisać, a niedowiarki nie uwierzą