Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.

Jaka jest szansa, że dekoder VIN mógłby wskazać inne dane niż jest w rzeczywistości?

Szukam fury, dostałem VIN do ciekawego egzemplarza. Sprawdzam - inny silnik niż w ogłoszeniu (szukam Golfa 5 1.6 MPI, a VIN wskazuje na 1.6 FSI).

Odpisałem gościowi z komisu, że jest inaczej niż VIN pokazuje. Odpisał - "silnik jest taki jaki jest, vin podałem prawidłowo. Sprawdzał Pan w serwisie czy na stronie www, które bardzo często podają bzdury?"

Pytam, bo w motoryzacji nie siedzę nie wiadomo jak głęboko, więc i moje doświadczenie jest bardzo małe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #vin
  • 10
  • Odpowiedz
  • 2
@radkon Prawdopodobnie auto po wymianie silnika, jeśli reszta wyposażenia się zgadza. Znając pierwsze generacje FSI to istnieje możliwość, że po zgonie tego silnika wstawił sprawdzone i bezawaryjne MPI. Z drugiej strony może być biorcą nr VIN. W każdym razie facet kręci, bo mogą być różnice w rzadkim wyposażeniu ale mało prawdopodobne aby pomyłka wystąpiła przy silniku.
  • Odpowiedz
@jeloo: O wyposażeniu nie pomyślałem. Teraz jak sprawdziłem to VIN wskazuje na uboższe wyposażenie niż jest oferowane w ogłoszeniu. Olewam temat, za dużo niejasności. Dzięki :) dobrego wieczoru!
  • Odpowiedz
  • 2
@radkon zależy na jakiej stronie sprawdzasz, czasami na bezpłatnych stronach pokazuje zupełnie coś innego niż w serwisie. Chcesz to wyślij mi vin, jutro ci prześlę pdf z wyposażeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie auto po wymianie silnika, jeśli reszta wyposażenia się zgadza. Znając pierwsze generacje FSI to istnieje możliwość, że po zgonie tego silnika wstawił sprawdzone i bezawaryjne MPI.

@jeloo: co? Ty wiesz ile osprzętu trzeba przeładować by zaadaptować MPI w miejsce FSI i odwrotnie? xD to się nie opłaca, te małe FSI są tak tanie w naprawach, że nie ma sensu tego robić.
  • Odpowiedz
Jaka jest szansa, że dekoder VIN mógłby wskazać inne dane niż jest w rzeczywistości?

@radkon: mam dla ciebie poradę jak się tego dowiedzieć: zadzwoń do byle jakiego ASO VW na dział części i poproś o np cenę świec zapłonowych bo jesteś zainteresowany. Po podaniu VINU koleś powie Ci jaki to silnik dla pewności, albo ty się możesz zapytać i na 100% Ci powie jaki to jest dokładnie motor wg VIN :P
  • Odpowiedz
Jaka jest szansa, że dekoder VIN mógłby wskazać inne dane niż jest w rzeczywistości?

@radkon: bardzo duża, te darmowe stronki często mają błędy. Ja mam 1.8 TFSI, a mi pokazuje jakieś 1.4 MPI które nigdy w takim aucie nie występowało xD Zadzwoń do serwisu jak Ci napisałem, zamiast zlewać auto bo się darmowa stronka pomyliła.
  • Odpowiedz