Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mazda #mazda6
Czy Mazda 6 I (2003r.) z przebiegiem (podobno) 108tys., silnik 1.8 benzyna w cenie 9000zł to dobry wybór? Czy stosunek ceny do wieku/jakości samochodu jest tutaj zachwiany? Chodzi mi o to, czy czasem nie za tanio te 9tys. Stan auta bardzo dobry, wnętrze niemal idealne.
  • 25
  • Odpowiedz
@psdesignpl: jak zauważył @cz4rnyy: przy tym przebiegu wychodzi nam poniżej 9kkm rocznie co daje około 750km miesięcznie. Jest to realne owszem, pod warunkiem, że korzystała z tego tylko i wyłącznie jedna osoba przez cały okres czasu. Silnik 1.8 więc także nie zacheca by robić duże trasy chociaż spalanie jest bardzo niskie. Oczywiście pomijamy już temat rdzy przy tym roczniku bo jest to raczej logiczne.

@averatec: nie koniecznie, to jest
  • Odpowiedz
@cz4rnyy: @averatec: @Spiszka: no właśnie sobie porównałem inne z tego rocznika i zdecydowanie jeszcze bardziej mi się ten przebieg nie widzi
ale jak rozumiem, ten model z tego rocznika w tej cenie jest możliwy, tyle, że z bardziej prawdopodobnym przebiegiem?
  • Odpowiedz
@averatec: zazwyczaj nie kupuje się najslabszego silnika na trasy. Tutaj mamy połączenie słaby silnik i ciężki samochód co dodatkowo hamuje zapędy. Fakt, nie jest to regula ale nikt raczej nie kupował w 2003 benzyny 1.8 na trasy skoro korzystniej i logiczniej wtedy było kupić diesla.
  • Odpowiedz
  • 0
@Spiszka
@ksiak sam przez ostatni rok robię max 200km miesięcznie, a auto stoi w garazu więc nie ma reguły..

I nie przesadzajcie z tym słabym silnikiem, 1.8 spokojnie daje rade w trasie, na lokalnych gdy trzeba wyprzedzić to się redukuje, przy obrotach 5k nie ma problemu, na autostradzie 160km to jeszcze w miarę komfortowa prędkość..
Patrząc na ograniczenia, suszenie, nieoznakowane rajdowozy to i tak więcej się nie pojedzie.
Największą wadą moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Emill osobiście mam silnik 2.3 ale też mi się wydaje że do spokojnej jazdy wystarczy 1.8.
W 1.8 nie ma 6 biegu? W 2.0 i 2.3 widziałem.
Przez ale przez 15 lat wszyscy właściciele musieli by jeździć nie więcej niż 600km miesięcznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Spiszka no właśnie 6 biegow zaczyna się od 2.0 :-| Wielu którzy jeździli innymi samochodami przyzwyczaili się że silniki ciągną od początku, a właśnie Mazda dostaje kopa dopiero przy wysokich obrotach. A silnik to też stara konstrukcja, bez cudów wiankow co jest jednocześnie jego zaletą i wada.
  • Odpowiedz