Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #rolki czy ktoś ma jakieś doświadczenia z rolkami firmy Fila? Mierzyłam w go sporcie jedne i były super poza tym, że są jakoś tak dziwnie wyprofilowane, że jak stoję na prostych nogach to niemiłosiernie wżynają się w łydkę i zastanawiam się czy jest jakaś szansa, że takie rolki się trochę wyrobią i jakoś bardziej dopasują do nogi? Trochę boję się kupować, żeby się nie okazało, że wydałam 400zł i nie da się w nich jeździć. Doradźcie proszę ʕʔ
  • 14
@rybe Najważniejsze to sprawdzić czy dany producent zapewnia części zamienne, chodzi mi o kółka. Kupisz rolki za 200 zł i się okazuje, że po sezonie chcesz nowe kółka, a takich nigdzie nie ma i musisz się babrac by znaleźć podobne (chodzi o dystansy, łożyska, nie o sam rozmiar kółek). Jeśli kupujesz rolki znanej firmy to raczej nie ma problemu.
@budus2 no nie bardzo, ale co ja tam wiem, mam tylko zielone konto na wykopie. xD Racja, że rolki za 200 zł to kupa w porównaniu z jakimiś za 1500 zł, ale sztuką jest znaleźć kompromis cena-jakoś. Wielu początkujących rolkarzy nie zdaje sobie sprawy z konieczności serwisowania i zakupu części po sezonie. Rolki za 400 - kółka za 250 stąd warto mieć na uwadze czy firma zapewnia części i w jakich cenach.
jak stoję na prostych nogach to niemiłosiernie wżynają się w łydkę


@rybe: Nie kupuj. Rolki muszą być wygodne. Może i jest szansa, że się rozbiją - ale równie dobrze po kilku wyjściach się zrazisz. To ma być przyjemność. Przymierz coś innego.
Rolki za 400 - kółka za 250 stąd warto mieć na uwadze czy firma zapewnia części i w jakich cenach.


@mwert13: Kółka (tulejki, łożyska) są raczej uniwersalne, więc sobie montujesz jakie chcesz do rolek jakie chcesz. Sznurówki też. Co do innych części, to co ty chcesz wymieniać w rolkach rekreacyjnych za 200zł?
@x-odus Raczej są, stąd tylko zwracam uwagę na te zagadnienie- konserwacji i wymiany części. Zgadza się, że w rolkach za 200-300 zł nie opłaca się nawet kółek wymieniac. Kolega napisał, że źle się czuję w tych rolkach, to był główny temat wpisu, więc te dywagacje o częściach poszły za daleko. xD zgadzam się z przedmówcami, że to nie jest jakiś WIELKI problem.
@budus2 myślę, że Twoj wpis wyczerpuje temat części. Mniej więcej o to mi chodziło. Tobie udało się to lepiej opisać. Co do wygody, kiedyś miałem takie za 200 zł, dawały radę, jak na pierwszy sprzęt. Choc ostatecznie bym nikomu nie polecił tanich rolek. Przymierzylem kiedyś rolki K2, z wyższej półki i dopiero wtedy poczułem, jak wygodne mogą być rolki, ale nie byłem gotowy zapłacić takiej ceny.
@budus2: właśnie cisną z tyłu w łydkę, bo porównywałam sobie z innymi modelami i niektóre są takie, że ten but jest tak jakby prosty więc jak stoisz na prostych nogach to wszystko się idealnie dopasowuje, a te modele fila są takie jakby trochę przekrzywione do przodu tak, że jak ma się zgięte kolana to jest spoko (w sumie jeździ się na ugiętych) ale jak stoję na prostych to ta tylna część