Wpis z mikrobloga

#informatyka #procesory #pcmasterrace #grafikakomputerowa)
Witam.Czym moga byc spowodowane nagle ogromne spadki fps w gta4?
Robilem juz wszystko, jak ustawie optymalnie to mam ponad 100 fps nawet, jak ustawie na full to i tak mam jeszcze duzo pamieci karty graficznej.Gra dziala normalnie, ale jest jakis wybuch, krece sie w kulko samochodem, stukne w cos, wyskocze z jadacego samochosdu itp. to spada do 5fps albo sie przytnie, wlacze klawisz windows i powroce i znow jakis czas gra dobrze.Czasami po tym zacieciu jest jeszcze takie przyspieszenia jakby probowala nadrobic..Nie zawsze jak w cos stukne tak jest, ale predzej czy puzniej tak sie dzieje.Taka gra jest bardzo przykra i nie daje zadnej przyjemnosci.
Laptop to HP Pavilion -cc502nw
8GB DDr4
i5 7generacji (2 rdzenie) 2.5 Ghz , turbo boost max 3.1 ghz
Intel hd graphics 620
Nvidia 940 MX 2gb wlasnej drr3 vram gpu okolo 1ghz.
  • 13
@VR3K: wiem, ale jest juz bardzo stara a laptop nowy, jest wart okolo 3000zl a nie 1000zl do przegladania internetu i plikow tektowych, dedykowana ram tez w koncu do czegos sluzy, na zintegrowanej intel 620 tez daje rade przy najslabszych obrotach i nawet fpsy ma spoko 50/60, ale tez te zacinki są wiec to chyba nie wina karty, z reszta w fifie mialem tak samo, wylaczenie V-Sync troche pomaga, ale nie
@VR3K: tylko po co wam tysiace gb ramu nie rozumiem, dodatkowe obciazenie dla procka chyba,
w tych czas spokojnie 4-6 wystarcza i to z windowsem10 nawet jak plik stronnicowania wylaczysz.
@VR3K: na poprzednim lapku mialem tylko 4 i nigdy mi nie brakowalo, robilem rozne rzeczy.., w tym tez tez max 3 zuzywal mi chyba przy gta, ale sam win10 w spoczynku ma zarezerwowane dla siebie 2gb