Wpis z mikrobloga

Jeny, ale to Apocalipsis to #!$%@?. Zachęcona ładną, przykuwającą oko grafiką, ciekawym klimatem i zapowiedzią mrocznej i niebanalnej przygody postanowiłam się skusić. Może jakby była 5 zł, to by się opłacało, ale za 30 ni-chu-ja. Gra starcza na 2 godziny, zagadki są obrzydliwie proste, muzyka po prostu sobie plumka, a Nergal jako lektor wypowiada może 20 zdań. xD

Co do zagadek, bo w point and click jest to dosyć ważny aspekt, ważniejszy od grafiki i fabuły: zagadki po prostu są. Maksymalnie na planszę znajduje się 4 przedmioty i cała zabawa polega na tym żeby w odpowiedniej kolejności je użyć, bo miejsce przeznaczenia jest z góry znane. Ale to i tak w tych dobrych planszach. Na innych czasem przedmiot leży zaraz obok miejsca w którym trzeba go użyć. xD Jest taki etap w którym po niebie latają komary i trzeba je zabić. Zaraz obok leży spryskiwacz z trucizną. Poziom trudności tej gry jest żaden.

Fabularnie też dupy nie urywa. Historia przedstawiana przez Nergala w kilku zdaniach brzmi jak wymysł gimnazjalisty stawiającego swoje pierwsze kroki w pisarstwie. Jest mrocznie, ale to komiczny mrok. Taki którym jarają się miłośnicy polskiego metalu i wina komandos.

Chyba jedynym pozytywnym aspektem tej "gry" jest oprawa wizualna, ale ją można pooglądać na obrazkach, albo - jeszcze lepiej - poszukać rycin które inspirowały grafików. O wiele większy pożytek z tego będzie, no i 30 zł w kieszeni zostanie.

Reasumując: przejście leniwym tempem zajęło mi niecałe dwie godziny. Szybko po zobaczeniu żałosnego zakończenia zażądałam zwrotu pieniędzy. Może jeszcze załapię się na promocję na Spec Ops: The Line.
Z fartem

PS Zapomniałam dodać o problemie spójności plansz. Czasem miałam wrażenie, że kolejne etapy nie są ze sobą powiązane, czego absolutnie nie czułam w grze którą z Apocalipsis mogę porównać, czyli Tormentum: Dark Sorrow. Polecam tą drugą. Klimat podobny, ale zagadki o wiele ciekawsze. No i jest solidna fabuła.
#gry #pointandclick
p.....o - Jeny, ale to Apocalipsis to #!$%@?. Zachęcona ładną, przykuwającą oko grafi...

źródło: comment_IQF6E77WvvWsElggs83s5YtGeyKrY56L.jpg

Pobierz
  • 4
@gwarth: Tego nie zauważyłam. xD Pamiętam że promowali to jako staroszkolną grę p'n'c i nie sprawdzałam tagów. W takim razie tym bardziej odradzam. Teraz zamiast się postarać i zrobić dobrą grę z wymagającymi zagadkami, to robią ładny pokaz slajdów i dorabiają do niego filozofie, że tak miało być, bo to nie gra a "doświadczenie". To ja już wolę za 30 zł doświadczyć powiększonego Mc Zestawu. xD

bogata historia


xD