Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, skąd pojawiają się nowe coiny na giełdzie, dajmy na to np. Bitxinex udostępnia u siebie parę coina NEM, którego obecnie nie ma, albo Bittrex IOTE to skąd się biorą monety na nowej giełdzie, przecież taka giełda musi mieć ich dużo aby starczyło ich dla każdego ?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 13
@dla_zabawy: to skąd się biorą coiny, przecież to nie jest tak, ze jak pojawia się nowa para to przychodzą tam ludzie z tymi coinami aby je sprzedać tylko właśnie chcą kupić, więc jeżeli tak jest to giełda pośredniczy między klientem a stroną która udostępnia coiny, przynajmniej tak to rozumiem z twojej wypowiedzi i kim/czym jest ta druga strona ?
@JanuszBizn3su: O i to jest bardzo dobre pytanie.

Oprócz tego, co napisałem wcześniej, obstawiam, że nieoficjalnie giełdy (szczególnie te mniejsze) mogą również kupić trochę monet gdzie indziej i rzucić na własnym rynku, żeby rozkręcić płynność. Ale tylko moje domysły.
@JanuszBizn3su: to zależy czy to jest coin czy token. W przypadku coina, najczęściej pierwszymi sprzedawcami jest developer, który rzuca swoje premined, lub jego część. Jego koledzy, którzy od niego dostali, lub kopali solo na początku. Osoby, które zgarnęły bouty np. za tłumaczenie, otwarcie pierwszego poola, lub postawienie block explorera. Oczywiście nie można zapominać o zwykłych kopaczach, którzy tylko czekają, aż coin wejdzie na giełdę by sprzedać swój urobek. Sama giełda za
@JanuszBizn3su: Od takich samych Januszów Biznesu, jak Ty. Ty chcesz kupić, ktoś chce sprzedać. Sprzedający przelewają środki na giełdę i stąd się tam biorą.

Jesli pytasz, skąd ktoś bierze coiny ZANIM trafią na jakąkolwiek giełdę - jest dużo opcji.
Airdrop, premine, zwykłe kopanie/staking na wallecie/OTC trading (poza giełdami).