Wpis z mikrobloga

Dziura w Binance dotyczyła osób które miały API Key wprowadzone w różne boty, programy do śledzenia portfolio. Jeszcze nie wiadomo, co się odje***** dokładnie, oraz kto za tym wszystkim stoi.

Osoby, które nie generowały API Keys, ani ich nigdzie nie wprowadzały nie potraciły środków, ani nie zostało nic sprzedane za VIA.


Źródło: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/82pf9i/warning_issues_on_binance/

#binance #kryptowaluty #btc #bitcoin
  • 9
@MelomanBTC: zawsze się dziwiłem ludziom którzy używają jakichś apek do śledzenia swojego portfolio. na reddicie pare tematów było w gorących jak jakaś osoba zrobiła super program do trackowania swoich coinów. jak ktoś pytał o kod źródłowy to się zasłaniali tajemnicą biznesową a mimo to dużo osób i tak instalowało lol....

No ale jak ludzie potrafią się nabierać na scamy typu wyślij mi 0.3 eth a ja ci odeśle 2 eth to
@dla_zabawy: Trochę więcej, bo hack trwał już znacznie wcześniej.
Z informacji od Binance wiem, iż kupowanie VIA przez API Keye zaczeło się od 9:30 około. Analizując całą sytuację od początku, mogło być najprawdopodobniej tak:

- o godzinie 9:30 hackerzy zaczęli sprawdzenie, czy naprawdę mogą sprzedawać krypto jakichś użytkowników. Widać to bardzo dokładnie na wykresie VIA/BTC, tak to kręcił się tam volumen rzędu UWAGA zaledwie 3-100 VIA! Nagle o 9:30 hackerzy testują