Wpis z mikrobloga

@nietypowykopek: zapytales o obrobke wideo (z tym sobie ten komputer radzi z palcem w dupie) i o gry - wiec ci napisalem ze nie kazda gre na macos znajdziesz. Zadaj bardziej konkretne pytanie to dostaniesz bardziej konktretna odpowiedz
@nietypowykopek: fusion to jest hybryda: talerze sa glownie do systemu, a pliki wymiany i generalnie cała reszta jest na ssd.
Do tej pracy to jest idealne rozwiązanie. Co do apfs, to poki co zgoda, ale sam High Sierra jest tak #!$%@? w stosunku do Sierry, ze czekam na kolejna odsłonę systemu.
@bocznica: że sobie radzi z obróbką wideo to wiem, bo w windows movie makerze radzi sobie każdy marketowy komputer. Interesuje mnie jak w praktyce działa to przy montowaniu materiałów 4k h254 z lutami, korekcjami etc. Że 2x wolniej niż pc za połowę ceny to wiem, ale czy praca na czymś takim jest nadal w pełni komfortowa i idealnie płynna? Czy nie będę musiał iść po herbatę robiąc stabilizację, czy jak odpalę
@nietypowykopek: I tak pracujesz na jakimś konkretnym programie, który ma pewnie odpowiednik również na windowsa. A jeśli chodzi o stabilność i niezawodność to jakiś czas temu udało mi się całkiem przypadkowo zawiesić imaca :D Ale chętnie poznam też opinię dlaczego imac przebija zwykłego PCta
@random_port: ma terminal, brew, aktualizacje jedynie sporadycznie brickują komputer i jest o wiele bezpieczniejszy. Do tego w przeciwieństwie do windowsa potrafi skalować interfejs i jest wygodniejszy w obsłudze. Mówię to z perspektywy kogoś kto ma 20 lat doświadczenia z windowsem. W drugiej pracy, programowaniu, windows mi go nie zastąpi. Co najwyżej linux a to nie jest w ogóle brane pod uwagę. Gardzę linuxem.
@nietypowykopek: do gier odpuść, bo to kompletnie nieporozumienie. Z obrabianiem grafiki i video w wysokiej rozdzielczości też nie ma szału jeśli nie masz mega wydajnego dysku. A to wszystko to i tak pikuś przy ewentualnych problemach ze sprzętem. Kończy się Apple Care wszystkie ewentualne usterki to kupa kasy.
To co mi się podoba, to fajny wyświetlacz (choć gdy spojrzy się przez pryzmat ceny, to w sumie nie ma szału) i format
@tony_rogalik: @kj5: właśnie boję się że jest tak jak mówicie. Nie myślę o hardcore gamingu bo gier i tak jest jak na lekarstwo, ale jak już odpalę 2-3 godzinną sesję gta5 to nie chcę żeby po 20 minutach z 60 fps zrobiło się 30 bo to gówno się grzeje. Zdaję sobie sprawę że pecet będzie o wiele wydajniejszy, ale jestem w stanie dopłacić/wyrzucić sporo kasy tylko za to żeby mieć