Wpis z mikrobloga

@ebismolarek: byłem tam na chwilę ale jak kupujesz w tej swince to jest nie dużo drożej niż w UK. Zimno jest, ale jakoś tak ogólnie nie że strasznie. Jak byłem w październiku i w Nowym Jorku trzy dni później było zimniej. Ale pogoda ciężka i bardzo mało słońca ):
@ebismolarek:

Czy rzeczywiście tak drogo jak straszą? Czy może przy proporcjonalnie wyższych zarobkach nie czuć różnicy?


Drogo i z roku na rok coraz drożej, nawet głupie pola namiotowe podrożały. Ale oczywiście jest to zależne od zarobków, bo widać też jakiego rodzaju turyści tam podróżują. Raz spotkałem dwóch amerykanów, którzy mieli w planie zwiedzić Europę w wakacje, ale zaczęli od Islandii i od razu im się kończyła kasa i z Islandii wracali
@z--x: też myślałem bardziej pod kątem turystycznym. Paradoksalnie ciągnie mnie do tych chłodniejszych krajów, podczas gdy 90% znajomych marzy o jakichs Tajlandiach, Dominikanach, czy innych Brazyliach.
Osoby spod tagu #islandia odpowiedziałby mi ktoś w wolnej chwili na poniższe pytania?

1. Czy rzeczywiście tak drogo jak straszą? Czy może przy proporcjonalnie wyższych zarobkach nie czuć różnicy?
2. Pracujecie fizycznie czy umyslowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Jest sens się tam wybierać po 30?
4. Rzeczywiście aż tak zimno? Podobno zimy są cieplejsze niż u nas?
Z góry dziękuję

@ebismolarek: odpowiem Ci z perspektywy osoby
@karczochh:

mieszkającej tu ponad dwa lata


Pierwsza emigracja, czy były już wcześniej?

W sumie to i tak i tak


Faktycznie specyfika niektórych zawodów może być kombinacją, ale chodziło mi jednak czy profesja bardziej związana jest np. z filetowaniem ryb czy pracą biurową ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jak dla mnie w zimie jest „cieplej” bo temperatury nie schodzą poniżej -10, ale w lecie 20-25 to max.


Wlasnie dziwi
@ebismolarek: pierwsza. Nawet nigdy o tym nie myślałem. Ale ułożyło się tak jak się ułożyło.
Jestem zastępca kierownika housekeepingu w dużym hotelu. Czasem siedzę w papierach, czasem sprawdzam co zrobili inni i takie tam.
Do temperatur idzie się przyzwyczaić. Dodatkowo teraz zaczyna się mój ulubiony okres gdzie co raz dłużej jest jasno :-D
@CarlGustavJung: niestety nie wiem, nie mam tam żadnych znajomych a sama mieszkam w innym rejonie. Raczej nie pochwalam wylotów w ciemno bo wiem, że może Ci być ciężko z mieszkaniem. Jeśli nie masz żadnego ogarniętego to wejdź na grupę polaków na islandii na fb i zapytaj o to, co prawda straszny tam rak, ale może ktoś Ci pomoże. Jak będziesz miał mieszkanie to przygotuj milion cv i przejdź się po wszystkich