Wpis z mikrobloga

Czy uważacie że pranie butów (jakieś adidasy z siłowni) może ją zniszczyć/ zepsuć lub ewentualnie pojawić się mogą przy
kolejnych praniach później (np jutro) na białych koszulkach jakieś plamy z tego tytułu? Pytam bo pralka jest wspólna a #rozowepaski piorą takie buty i mnie to zastanawia. Nie obchodzą mnie buty tylko pralką i ewentualnie jakieś nieczystości które mogłyby w niej pozostać.
  • 8
  • Odpowiedz
@mietek1b:
Zależy to od konkretnego modelu. Niektórzy lubią sobie wyprać buty raz w tygodniu, ja bym jednak nie polecał. Z pierwszym praniem zwlekałbym możliwie długo, a jak się pobrudzą to czyścił delikatnieszymi metodami, bo jednak pranie w pralce mocno przyspiesza zużycie.

Butów nie wrzucasz bezpośrednio do pralki. Wcześniej opłucz je pod kranem/prysznicem, żeby zmyć luźno trzymający się syf. Potem pakujesz je do jakiegoś wora materiałowego albo luźno zawiązujesz w niepotrzebny t-shirt,
  • Odpowiedz
@mietek1b: Jak postępują wg tego co napisałem wcześniej tj. opłukanie pod kranem plus włożenie do worka to nie ma szans, żeby coś się stało z pralką.
  • Odpowiedz
@mietek1b: Jeśli pralka nie ma specjalnego programu do prania butów odpuść, w większości przypadków puszcza klej lub za bardzo sponiewierane mechanicznie są, lepiej wyciagnij wilgoc z butow szarymi gazetami a nieprzyjemny zapach specjalnymi sprejami.
  • Odpowiedz