Wpis z mikrobloga

Mierczky,ponawiam pytanie,jakiego języka programowania warto sie nauczyć aktualnie? Myślałem nad pythonem,ale w sumie nie wiem.Pracuje w środowisku Ubuntu,co mi możecie polecić? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
@Szalaputka: i tak nie będziesz programował w swoim pierwszym języku; ucz się Pythona bo łatwo załapać zasady i jest dość ogólny (będziesz sobie mógł robić praktyczne gównoaplikacje pod własne zastosowania bardzo szybko), a później sobie zmienisz jak będziesz potrzebował.
@Szalaputka: możesz tak zrobić, ale niekoniecznie to musi być twój pierwszy język. Pierwszy ma być narzędziem do nauki algorytmów, ogólnych zasad programowania i takich tam... a później wybierasz taki który jest najlepszym narzędziem do tego co chcesz robić.