Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje nabyć nowego fona, moja Xperia Z którą użytkuje od 5 lat postanowiła przejść na emeryturę oznajmiając w środku nocy że nie ma ochoty już się ładować. Więc zakup dość pilny. W głowie miałem zakup nachodzącego flagowca Sony XZ2 ale na jego dostępność chyba przyjdzie trochę poczekać. A telefon potrzebny w sumie na już. Co prawda Zetkę udało mi się zmusić aby zaczęła się ładować, poprzez power bank i gniazdo podające maks 1A, ale wątpię abym wytrzymał taki stan do czasu pojawienia się flagowca Sony w sklepach.

Także pytanie co warto kupić. To na czym mi zależy to :
- min. 3GB RAM
- ekran min 5" i min FullHD
- w miarę czysty system
- w miarę długa praca na baterii
- raczej klasyczne proporcje , miałem w ręku S8 i 18:9 jakoś mi nie podchodzi.

Zaciekawiła mnie Nokia 8, co myślicie na jej temat? Ciekawy jest też V30 ale LG jako marka jakoś mi nie podchodzi, siostra miała G4, to zdechł jej po pół roku. W rękach miałem klona Xiaomi MiMix2 i jego proporcje nawet mi pasują.

#kiciochpyta #cokupic #telefony #xiaomi
  • 8
@Adicts: Note samsunga zawsze wydawały mi się patelniami, ale tego xiaomi nie miałem w ręce, może przez mniejsze ramki jego rozmiar będzie do przyjęcia
@sex_on_the_beach: iPhona nawet nie biorę pod uwagę, miałem 6 i 7 w rękach i jakoś one do mnie nie przemawiają, poza tym ciężko by było znaleźć zamienniki niektórych apek
@blazejboss: miałem w rekach Mate 10, fon całkiem fajny ale transfer na wifi tragedia, moja wiekowa