Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam "stare" piasty Ultegra 6500 (przód+tył) na mocno zmęczonych CXP22 i szprychach po przeplataniu. Te piasty to praktycznie nówki nie śmigane - kupiłem je latem zeszłego roku, miały w sobie jeszcze fabryczny smar, zero rysek, śladów po szprychach itd, po czym wsadziłem je w miejsce "starszych" piast. W takim zestawie zrobiły może z 1-2k km, więc szkoda je wywalać, zwłaszcza, że fajnie i cicho się kręcą, ale obręcze niestety dupy już nie urywają, zwłaszcza, że uczyłem się na nich zaplatać koło no i trochę je miejscami za mocno poprzeciągałęm ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym razem chciałbym kupić nowe obręcze + szprychy, zapleść to sobie luźno na 3 krzyże i zanieść to do kogoś z tensometrem i "dishing toolem" (nie wiem jak to się nazywa po polsku xD). W oko wpadły mi obręcze DT R 460 + cnSPOKE STD14 czarne. Jak taki zestaw by się spisał? Koszt zamknąłby się w okolicach 300zł.

Jest jeszcze druga opcja - kupić kompletne koła, Shimano WH-R501. Wydatek o 50-60zł wyższy, no ale nie będę musiał już nikomu płacić za zabawy w tensometr itd.

Także nie wiem, który zestaw spisałby się lepiej? Składak na Ultegrach 6500 + DT R 460 i cnSPOKE STD14 czy po prostu kółka Shimano WH-R501? Dodam, że te koła będą używane w rowerze, którym zamierzam jeździć wszędzie, czyli miasto, dziury, bruk, płaska droga, ściezki rowerowe, także przydałoby się, żeby zestaw był wytrzymały. Biorę też pod uwagę jazdę z dopakowanym plecakiem, ale na krótsze i lżejsze dystanse - tak do 20km z przerwami. Waga obecnie w okolicach 90kg, jednak na sezon planuje zejść do okolic 80.
#szosa
  • 6
@nevii jak więcej nie jeździsz to śmiało bierz wh rki. jak zejdziesz z wagi i będziesz myślał o dłuższych dystansach to wtedy możesz się pokusić o złożenie kół do kupy na tych piastach. Na takie krótkie jazdy, dziury i tak dalej lepiej się sprawdza te shimano. ps. tutaj bumpowanie nic nie daje
Na dłuższe jazdy mam maszynę z Fulcrumami Racing Quattro LG ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj ważna jest wytrzymałość "dojazdowa" przede wszystkim, rzadziej jakiś trening.

Za rzadko tu bywam, dalej się takich rzeczy dowiaduje xD