Wpis z mikrobloga

Malujące się mirabelki (może i mirki), polecacie jakiś rozsądny cenowo (tzn do 100 cebul polskich) korektor pod oczy? Główne wymagania:
1) w gamie kolorystycznej musi być odcień dla jasnej cery w różowych tonach
2) nie może uwypuklać zmarszczek mimicznych pod oczami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Teraz mam korektor w płynie z Catrice, o ile ten w słoiczku jest super na jakieś niedoskonałości, to ten pod oczy to makabra, nie wiedziałam że mam takie zmarszczki pod oczami (°°
Albo może ja coś źle robię i źle go używam? Nie mam suchej skóry pod oczami, bez korektora nie widać tak zmarszczek, ale po nałożeniu wszystko widać 1000 razy mocniej ()Do utrwalenia używam pudru Maybelline Affinitone, dobrze współpracował z korektorem z Kobo, ale możliwe że też się przyczynia do tej masakracji.
Chciałam sobie kupić ten słynny Conceal& Define ale nie idzie go dostać nigdzie :c Jakieś inne typy?
#rozowepaski #kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 15
@Zgagulec MAC Pro Longwear jest super, ale nie wiem jak z jasnym różem, chociaż pewnie będzie :) wydajny (9ml), wymęczyłam chyba trzy opakowania, fajnie kryje i nie uwydatnia zmarszczek, kosztuje jakoś 70-80 zł

A jak nie ten, to może nowość z MUR? ma dobre opinie, cena koło 20 zł, ale nie wiem jak z kolorami.
@Zgagulec: krem robi bardzo dużo :) ja mam baby face, a tylko pod oczami mam takie zmarchy jak stara baba. walczyłam z tym długo i rozkminiłam, że najlepsza opcja to dobrze dobrany krem, który wygładzi tą skórę. :)
osobiście polecam mieszanki korektorów.
ja robię mieszanki zawsze jakiegoś mocnokryjącego z nawilżającym np mac prolongwear z maybelline affinitone.
czesto te ''rożswietlające'' korektory to taka sama woda, a znowuż te napigmentowane są suchawe. warto
@Zgagulec: pod oczy to najlepiej jakiś rozświetlający, ja dość długo używałam Loreal Lumi Magique i był całkiem spoko, poza tym Hean Eye Illumination Rozświetlający Korektor Pod Oczy Świetlik + Ogórek też jest całkiem ok, a za małą kasę.
@harpiowata: Bardzo chętnie bym kupiła ten z MUR ale nie idzie go własnie nigdzie dostać, rozchodzi się w 5 minut :c
@jak_wdupieweza: A jakiego kremu używasz pod oczy? Ja mam właśnie gładką buzię, tylko pod oczami mam takie typowo mimiczne zmarszczki :/ Używam vianka nawilżającego i sama skóra jest mocno nawilżona, bez makijażu nie wyglada to tragicznie, ale korektor potęguje efekt mocno. Nie pudruję jakoś mocno, ogólnie raczej nie nakładam
@harpiowata: mac prolongwear jest dobry, ale ciężki. Używałam przez lata, jednak po dołączeniu do zacnego grona #wykopplus30club (z naciskiem na plus) stwierdziłam, że czas go zmienić. ;-)

@Zgagulec: używasz bazy? Od siebie mogę polecić EL DoubleWear. Nie wiem, jak z odcieniami (NC15-20 here), ale jakościowo jest naprawdę w porządku, nie wysusza, nie podkreśla zmarszczek i utrzymuje się w -30 +30 stopniach (dla mnie ważne, dużo podróżuję).

Spróbuj dorwać jakiś nienaruszony
@aldrig: Własnie nie stosuję żadnej bazy, nie chciałam jeszcze bardziej obciążać okolicy pod oczami. Zobaczę sobie ten z EL, dziękuję bardzo!
@Heheszkara: I takie informacje to ja lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LovellyBrunette: O tym też słyszałam, ale podobno ma mało kolorów i raczej w żółtych tonach, ale też sobie zobaczę, dzięki!
@Zgagulec: Eraser jest kapitalny, lekki, piankowy, nie podkresla zmarszczek, moze nawet lekko zakrywa. U mnie zle wygladal ten Catrice, nowy Mur i Tarte, a ten swietny, tylko odcien neutralno-zolty, ale na cienie to plus, nie jest mocno zolty, ta zolc po prostu miesza sie z cieniem i go neutralizuje
@Pomeranian: kurczę, testowałam tuż po tym, jak wypuścili na szwedzki rynek, ale jakoś mi nie podpasował. Nie pamietam nawet dlaczego.

Miałam mu dać drugą szansę przy okazji następnych zakupów i zapominam od kilku miesięcy. Dzięki za przypomnienie (ʘʘ)