Wpis z mikrobloga

Już w czwartek startuje nowy system w #mpkwroclaw a ja wciąż nie wiem jak to ma działać.
Jak wygląda sprawdzenie biletu? Załóżmy, że kupuję bilety dla znajomych i dla siebie np. dla 3 osób.
Przykładam kartę wybieram 3 bilety, ściąga mi 10.20 zł, kontroler to weryfikuje i każdy jest zadowolony.
A co jeśli się pomylę i najpierw kupię 2 bilety (6.80 zł), a potem dokupię 1 bilet - pewnie podczas kontroli wyskoczy jedynie ostatnia transakcja dla danej karty płatniczej.
Ktoś coś?

#mpk #wroclaw
  • 13
@PepeXD: chyba będę musiał poczytać o tym lepiej. Czyli już nie będzie możn zwiedzać całego świata stojąc przy kasowniku z biletem w ręku i skanując przystanki w poszukiwaniu kontrolerow? :o
@pitu120: czyli tak jak na potwierdzeniu transakcji drukuje się coś w stylu MASTERCARD **** **** **** 1234 WAŻNA DO **/** to pewnie to samo zapisuje się w MPK (Mennicy?) i kontroler po przyłożeniu karty będzie widział w systemie MPK, że istnieją zakupione bilety.
Już rozumiem.
Sądziłem, że będzie widział tylko ostatnią transakcję po stronie karty, a on używa karty jedynie tak jak korzysta się z naklejki NFC.
@krave:

I tak
@PepeXD: od liceum nienawidzę kupna biletów, żółte pożeracze monet zjadły mi kupę forsy często uniemożliwiając legalne dotarcie do szkoły na czas, w kiosku pani nie wyda ze stówy albo zabrakło ulgowych itd.