Wpis z mikrobloga

Mieliście problemy z napędem w PS4? Oczywiście rok gwarancji mi minął w grudniu ubiegłego roku, jakoś w lutym pierwszy raz pojawił mi się błąd "Nierozpoznany dysk". Kumpel mówił, że to może być problem z napędem, ale że jednorazowo mi się to stało to jakoś się tym nie przejmowałem. Dzisiaj chciałem pograć w Asasyna, wkładam płytę i długo ją mieli i znowu wyskoczyło "nierozpoznany dysk". I teraz loteria, raz odczyta płytę, a raz nie. Próbowałem na kilku dyskach, płytki mam w idealnym stanie. Tylko oddanie do naprawy takie coś ratuje? #ps4
  • 25
  • Odpowiedz
Włożyłem po kolei wszystkie płytki co mam i ani razu nie wyskoczył ten błąd, zobaczymy po dłuższym czasie używania. Ogólnie wydaje mi się że ten napęd dziwnie chodzi, ale może to w tym momencie przewrażliwienie.
  • Odpowiedz
@Matt3rs: z tego co pamiętam to w takiej sytuacji trzeba było soczewkę lasera czymś wyczyścić, pewnie jakimś alkoholem ale się nie znam. Ogólnie to może być też oznaka tego że laser wymaga wymiany, ale w ps4 to rzadkość bo jest mało używany. No ale jeśli problem nie wróci to spoko.
  • Odpowiedz
No właśnie widzę że dalej coś jest nie tak, długo strasznie czyta płyty. Napęd wariuje, słychać że płyta sie zatrzymuje i startuje. Muszę dostać się jeszcze do samego lasera, ale nie mam takiego śrubokręta, więc raczej zrobię to po niedzieli.
  • Odpowiedz
@Matt3rs: weź jakąś grę w którą nie grasz a masz ją na dysku, spróbuj ją usunąć i zainstalować jeszcze raz, to zobaczysz czy napęd działa (każda gra na ps4 przy pierwszym uruchomieniu instaluje całą zawartość płyty na dysku twardym, potem płyta służy tylko do weryfikacji a siedzi w napędzie w czasie gry dla picu).
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy Coś mnie właśnie tknęło i zainstalowałem Bloodborne, od strzału się zainstalował, później grałem chwile w UFC i też o dziwo normalnie się załączyło. Wkładam płytę z Asasynem i PS szaleje, teraz skminiłem czy to płyta z AC nie siadła. Nie brałem tego pod uwagę, bo grałem w niego ponad 70h i nie pamiętam takich problemów, a teraz chciałem pograć w dodatek i nie spodziewałem się że takie coś będzie się działo.
  • Odpowiedz
@Matt3rs: no wada fabryczna płyty to raczej ogromna rzadkość, od leżenia w pudełku też nic nie powinno się dziać. Nie mam pojęcia o co może chodzić, jak znajdziesz jeszcze jakąś płytę która będzie sprawiać problemy to raczej na pewno wina napędu, a tak być może jednak jakiś problem z płytą.
  • Odpowiedz
@Matt3rs: siema Matt3rs jak uporales sie z tym problemem ? Udalo sie to jakos rozwiazac ? Mam tak samo z Fifa 19 , wszystkie gry działają normalnie a jak wkladam fife 19 nowa wczoraj kupiona w sklepie wyskakuje nierozpoznany dysk i taki dziwny dzwiek wydaje przy wczytywaniu takie jakby przewiniecie plyty i chwile znowu wczytuje i zaraz błąd wyskakuje, pomóz bracie ! :((((
  • Odpowiedz