Wpis z mikrobloga

Mireczki, co sądzicie o tym zdjęciu?

Fotografem nie jestem, aparatu nie mam, na ekspozycji itd. się nie znam, ale uznałem, że akurat tym zdjęciem mogę się z Wami podzielić.

Dla ciekawych, zdjęcie zrobione #iphone 7, na początku lutego (czyli jeszcze nie obecne mrozy, chociaż jak widać ciepło nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). W tle oczywiście #gdansk #motlawa (pozdrawiam jednego obserwującego :D). Troszkę podkręcone kolory w domyślnej apce od zdjęć.

No i jeszcze na swoje usprawiedliwienie dodam, że zdjęcie robione w trybie automatycznym, bo... patrz początek drugiego akapitu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotografia #zdjecia
asunez - Mireczki, co sądzicie o tym zdjęciu? 

Fotografem nie jestem, aparatu nie ma...

źródło: comment_aZU3cLwr8jPMrva3LJFtB3MSZlbb5qhf.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@asunez: Nieco krzywo. Wywaliłbym z kadru ten przystanek tramwaju wodnego, a dodał więcej Filharmonii, bo jest atrakcyjniejsza. Ale pomysł ciekawy. Aura sprzyja takim zdjęciom.
  • Odpowiedz
@asunez: i jeszcze jedno. ustaw sobie trzy zdjęcia w serii z różnym EV od -2 do +2 bo nie masz filtra polaryzującego i niebo jest blado/przepalone. W kompie sobie poskładasz takie foto jakimś pseudo HDR
  • Odpowiedz
  • 0
@maruch: Dzięki :) Focus niestety był kapryśny, mam też zdjęcia gdzie tło było wyostrzone ale łańcuch wyglada wtedy jak kupa. Mogłem próbować bardziej lewą stronę łańcucha wyostrzyć, no ale cóż.
  • Odpowiedz
  • 3
@Messix: Na Twoim zdjęciu widać miejsce z którego ja robiłem zdjęcie xD

Btw, czy tylko ja uważam, że ten oczojebny czerwony napis na budynku Filharmonii to poczwarz tego miejsca? :/
  • Odpowiedz
  • 1
@Fingal: Jasne, jednak to dalej tylko telefon ;) Cen bym tak nie porównywał, bo jednak telefon ma trochę inne zastosowanie niż „dedykowany” aparat, ale fakt - to że telefon nie oznacza, że zdjęcia będą tragiczne.

Co do kolorów to ciekawe co piszesz, bo na zdjęcie najpierw nałożyłem jakiś Applowy filtr („dramatic cool”, który mocno wyziębiłam kolory) po czym nasycenie kolorów ustawiłem na maksa xD Ale kadr z pewnością mógłby być lepszy,
  • Odpowiedz