Wpis z mikrobloga

Wreszcie dokończone, oczywiście z prawilnego Bizancjum, Cesarstwo utworzone w okolicach 1760, później jedynie wygładzanie granic, przypomnienie germanom, że Rzym to jest na południu a nie nad Renem, nawracanie na jedyną słuszną religię. Dość mocno ułatwiło sprawę PU nad Austrią, ogólnie zaś sojusze z Węgrami i Polską (bez Litwy) od XV wieku do 1750, gdy musiałem ich zdradzić by stworzyć Rzym, A skoro już raz ich zdradzilem, to i poszedłem na Bałtyk. Królowie nawet znośni, największym wyzwaniem(poza startem) byli Mamelukowie pod koniec XVI wieku, którzy w bitwach 1:1 to bezlitośnie mnie klepali.
#eu4
Ragnarokk - Wreszcie dokończone, oczywiście z prawilnego Bizancjum, Cesarstwo utworzo...

źródło: comment_eHRRcjzCLsBRWcC9sW4ZiJyEddNS4vgt.jpg

Pobierz
  • 14
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@keerevinn:
Zależy wszystko od układu i szczęścia. Raz mi start nie wyszedł mimo sojuszu z Albanią i Węgrami - rozwalili mnie mimo iż miałem 20k wojska w górach pod Skanderbegiem. A na końcu udało mi się bez żadnego sojuszu w zasadzie, bo jakoś strasznie zakręcili się w walkach z Karamanem.
@Ragnarokk Przy moich 3 czy 4 próbach ottomani zawsze połową armii wchodzili na jedną z weneckich wysp. Wystarczyło tylko pokonać ich na morzu z wenecją i spokojnie okupowac wszystko
@keerevinn:
Nie lubię tej strategii. Wiadomo, że aby przetrwać Bizancjum trzeba trochę ahistoryczności i wykorzystywania ułomności AI, bo historycznie to Cesarstwo nie miało zbytnio szans, ale wchodznie połową armii na wyspę to jest jak dla mnie zbyt duży exploit.