Wpis z mikrobloga

@helpless: @Stanley89: biały jeleń to akurat robi taki jeden całkiem spoko szampon, właśnie ten o! ( ͡º ͜ʖ͡º). Ale nikt Ci mireczku nie powie, czy właśnie ten szampon się u Ciebie sprawdzi. Do moich długich włosów jest wpytkę, ale całkiem możliwe, że Twoje są suche i dlatego takie słomiane i np. taki szampon nawilżający będzie ok. Chociaż z mojego doświadczenia ważniejsza jest odżywka niż szampon.
@helpless: generalnie szampon to jakikolwiek, byleby nie miał SLS i parabenów. maski mają fajne w Hebe, takie wielkie litrowe i one są spoko moim zdaniem. olej to nawet w aptece możesz kupić czy markecie. ja różne już stosowałam, teraz używam migdałowego i on mi się najlepiej sprawdza. w internecie masz sporo poradników odnośnie tego jaki olej wybrać do włosów. ja na początek bym spróbowała z lnianym może, zawsze jak się nie
@helpless @kwasnydeszcz w rosskach są teraz kosmetyki venus nature - w tym oleje.
A co do Twojego pytania - żeby włosy były ładne to muszą być spełnione pewne czynniki - zdrowa cebulka i skóra głowy, delikatne mycie, odżywianie i ochrona włosów. Fajnym myjadłem jest babuszka agafia mydło cedrowe (można do całego ciała używać), do tego odżywka do spłukiwania - klasyk od którego się zaczyna to alterra granat, ale są fajne odżywki też
@StaryZdzich: to mydło cedrowe serio takie fajne? Bo już któryś raz widzę, że tutaj polecasz. Z tym, że gdzieś czytałam że niby nie powinno się mydeł stosować bo mają zasadowe ph tak samo jak kret (tylko kret jest mocniej zasadowy), którym się udrażnia rury własnie z włosów.
@roko_ko: kurde normalnie jest mega. Myję nim włosy i siebie i ono zostawia taki jakby śliski efekt, ale włosy puszyste i czyste bez przesuszu. Ale z tym pH to mnie zmartwiłaś - wiem, że mydła w kostce mają zasadowe pH ze względu na proces wyrobu, ale czy to ma? To jest taki glut w sumie. Muszę sprawdzić.