Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #budowa #budowadomu

Hej Mirki, czy waszym zdaniem ocieplanie górnej połowy domu (taki prl'owski kwadraciak, podobny do tego na zdjęciu) ma sens? Mam w domu wilgoć i mimo stosowania osuszacza powietrza, otworów dylatacyjnych i częstego wietrzenia zimową porą wychodzi mi w kilku miejscach grzyb na ścianach. Chciałabym ocieplić dom, ale tylko jego połowa należy do mnie (mieszkamy u góry) a mieszkańcy dołu nie chcą modernizować budynku.
Kami-chan - #budownictwo #budujzwykopem #budowa #budowadomu

Hej Mirki, czy waszym ...

źródło: comment_hY2vOzdF4bqTZsX8AqhJ60Lj6NhtS1qQ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Kami-chan: trochę słabo, ewentualnie można spróbować wełną + strych/dach/co tam masz górę po prostu. Ale może #!$%@?ć wilgoć u "kolegi na dole" i będzie miał żale. Najlepiej całość styropianem ale wiem jak jest( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Hej, mój wujek ma też kwadraciak i problem z wilgocią. Osuszanie/malowanie/preparaty nic nie dają. Ocieplił chałupę i też niewiele pomogło. Nie znam się na budowlance ale wydaje mi się, że jak raz wkradnie się grzyb to ciężko jest się go pozbyć. Zapewne chodzi o rozrost jego korzeni.
  • Odpowiedz
@Kami-chan: Tak, ma sens, zwłaszcza dobra izolacja dachu. Grzyb bierze się stąd, że w domu jest dość duża wilgotność bezwzględna, a wewnętrzne powierzchnie niedocieplonych ścian i sufit pod niedocieplonym dachem są zimne i przekroczony zostaje punkt rosy. Jeżeli nie ma ocieplenia, to osuszanie na niewiele się zda, jak jest minus na polu/dworze* to w środku musiałaby być wilgotność około 0% żeby się nie wykropliło.

Czy robią Ci się sople na obrzeżach
  • Odpowiedz
@Kami-chan: ocieplenie pomoże. Szczególnie jak zrobisz kompleksowo elewację, dach i wentylację. To że dolna kondygnacja nie będzie ocieplona nie znaczy że grzyb się przeniesie na miejsce przy podłodze u ciebie. Ucieczka ciepła będzie przecież taka sama jak była wcześniej. Strop między mieszkaniami jest ogrzewany z obu stron, więc miejsce na ścianie przy stropie też jest cieplejsze - to jest powód czemu nie było i dalej nie będzie tam grzyba. Stropodach jest
  • Odpowiedz