Wpis z mikrobloga

Dzisiaj założyłem sobie konto #revolut Mam takie pytanie. Czy jeśli doładuję sobie konto powiedzmy 100zl i 50zl przewalutuję sobie na USD, to jeśli w weekend kupię sobie coś w dolarach to pobierze mi z tego konta w dolarach? I czy tak samo to będzie działało jeśli wyrobie sobie kartę fizyczna. Pojadę do Czech i przewalutuję sobie na korony, to niezależnie że na innych kontach będę miał jakąś kasę, to revolut mi będzie pobierał w pierwszej kolejności z waluty w której place?
  • 3
Tak, pod warunkiem, że masz odpowiednią ilość waluty, którą chcesz płacić na koncie Revolutowym.

Przykładowo: masz 5$, ale płacisz za coś 10$, to weźmie Ci całość z innej waluty. Mi bierze z PLNów.
Płacisz 4$, to weźmie z tych 5$, które już masz.
@matek1212: tak, będzie pobierał w Czechach z koron, a w USA w dolarach, O ILE, podkreślam O ILE masz odpowiednią liczbę jednostek danej waluty.

Jeśli masz np. 100 zł i 10 USD a kupujesz coś za 3 USD, to po transakcji będziesz miał 100 zł i 10-3=7 USD.
Jakbyś chciał kupić za 11 USD, to nie będzie tak, że zabierze Ci 10 USD i dokupi 1 USD z tych 100 zł,