Wpis z mikrobloga

Bitcoin Core 0.16.0 został wydany. Z takich większych zmian:
- obsługa segwita w GUI
- obsługa adresów bech32
- transakcje mają obecnie domyślnie ustawioną flagę replace-by-fee - jest natomiast checkbox by ustawić płatność jako finalną (taką, której nie możemy podbić fee)
- HD wallet jako domyślny wybór

Do wydania tej wersji przyczyniło się 101 programistów!

Pełen changelog: https://github.com/bitcoin/bitcoin/blob/0.16/doc/release-notes.md
Binarki do ściągnięcia: https://bitcoin.org/en/download

Swoją drogą. Ciekawi mnie ile osób tutaj korzysta z Bitcoin Core i posiada swój własny węzeł. Obstawiam, że nie więcej niż 5 Mirków, no ale, przekonajmy się ;)
Posiadasz swój full node i nie jesteś zielonką? To zapraszam po odbiór tipa ode mnie (takiego by na dobre whisky wystarczyło) :) Dodaj przy pomocy -uacomment tekst "mirko" i podeślij IP (+adres portfela) tutaj lub za pośrednictwem PW.

#bitcoin
  • 15
  • Odpowiedz
Lekkie węzły (pruned) też się liczą? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@MysGG: nie liczą się. Lepiej, żeby każdy miał pełną kopię, jak zaczną prunować to będzie żart a nie decentralizacja.
  • Odpowiedz
@MysGG: A ile bloków przechowujesz? :P Minimalne 288?
@pawlo74: Wiadomo, że full node najlepszy ;) Z drugiej strony, lepszy pruning node niż korzystanie z klienta SPV.
@pawe88 @blisko_kebab: no to zapraszam do dodania przy pomocy uacomment "mirko" i wysłania pw ;)
  • Odpowiedz
@xinn: Używam bitcoin core bo to jedyny normalny portfel, inne wyglądają na spyware. Nie chce od ciebie żadnej kasy bo nie jestem żebrakiem ale zastanawia mnie czy to jakiś prestiż być węzłem czy co?
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: Pełne węzły zabezpieczają sieć. Przechowują blockchain (historię transakcji), sprawdzają pracę górników, przekazują transakcję dalej, działają jako źródła informacji dla portfelów SPV. Po prostu są bardzo ważne dla sieci. Jeżeli zezwalasz na połączenia z zewnątrz i masz go uruchominego 24/7 to pozwól, że się dorzucę do kosztów jego utrzymania ;)

@blisko_kebab: A ja doprecyzuję już może dla innych, że chodzi mi o pełne węzły hostowane 24/7, z którymi można się
  • Odpowiedz
@blisko_kebab:
Z moja malinka mialem mase problemow. Wydaje mi sie, ze za pierwszym razem synchronizowala mi sie kolo tygodnia. Nastepnie wpadlem na pomysl, ze zmienie w configu txindex na 1 i odpale bitcoin core ponownie z opcja reindex.
Po 2 miesiacach prob i wielu bledow odpuscilem i wrocilem do poczatkowej konfiguracji z txindex = 0. Wywalilem caly blockchain i synchronizacja znowu trwala okolo tygodnia. Jako ciekawostke dodam, ze wszedzie w necie
  • Odpowiedz