Wpis z mikrobloga

#japonia #podrozojzwykopem Mireczki, planuje podroz po Japonii (16dni), Japan Rail Pass na 7 dni. Aktualnie mysle o 5-6 dniach w Tokio, Odwiedzenie Hiroshimy i Miyajima, pozniej kilka dni w Kjoto oraz jeden dzien w Osace. Mozecie mi cos polecic oprocz tego? Nikko? Nara? A moze cos totalnie innego, malo popularnego? Bede wdzieczny za propozycje
  • 8
  • Odpowiedz
@99881122: moj trip z października 2017 roku.

Tokyo, Nikko (całodniowa wycieczka, powrót do Tokio), Shimoyoshida (całodniowa, w zasadzie to obskoczyliśmy to w 5h), Kioto (3 dni), Hiroshima (1 cały dzień). Podczas pobytu w Kioto zaliczyliśmy jeszcze jednego dnia Osakę i Narę.

Chciałbym zaznaczyć, że dziennie robiliśmy ok 12km na nogach i dla nas to było za dużo, ale było warto :)
Następny taki objazdowy trip zrobimy sobie zdecydowanie na większym
  • Odpowiedz
@99881122 na jeden dzień można też skoczyć do Kobe - można tam wejść (jakieś 1.5-2h) na górę z której jest fajny widok, można też wjechać kolejką.
Jak lubisz chodzić po górach i bedziesz w sezonie to polecam Fudżi, a jeśli lubisz rollercoastery (i stanie w kolejkach) to obok jest Fuji-Q
Nara tez spoko, ale po obejrzeniu kilkudziesięciu fajnych budowli wcześniej już się tam trochę wynudziłem.
  • Odpowiedz
@99881122 jeszcze mi się przypomniało - sprawdź czy w terminach, których będziesz nie bedzie turnieju sumo. Głównie są w Tokio plus paru innych dużych miastach. Moim zdaniem warto zobaczyć.
  • Odpowiedz