Wpis z mikrobloga

@neo_1995: nie podam źródeł, bo aż tak nie pasjonuję się tym temat, wyraziłam swoje zdanie. Zdaję sobie sprawę, że gmo nie jest złe, ale czasami w wyniku modyfikacji powstaje produkt, który niekoniecznie jest lepszy od pierwotnej wersji.
  • Odpowiedz
@Datura: Co ty za bzdury opowiadasz? Rozumiem że wyroki sądowe Cię nie przekonują bo to pewnie spisek anty-GMO?
Koleś, żarcie GMO może być ale nie musi bardziej wartościowe w kategoriach spożywczych - i takie powinno pozostać. Niestety przez sprytny model prawny staje się wartościowym finansowo towarem, który wypiera konkurencyjny produkt z rynku a potem jak jedyny dostawca podniesie cenę to się zesrasz jak będziesz za chlebek płacił X razy drożej.
  • Odpowiedz
@YogiYogi Nie ma sensu z nimi dyskutować. Już dawno przestałem dawać linki czy jakiekolwiek argumenty (np. prawa autorskie). Oni kochają korporacje. Takie prawdomówne i starające się o nas wszystkich.
  • Odpowiedz
@savanna: Kiedy czasami? Podaj przykład produktu wprowadzonego na rynek (i zatwierdzonego że jest bezpieczny) który jest gorszy od wersji niezmodyfikowanej. A jeśli takowego nie znasz, to nie rozpowszechniaj tej szkodliwej narracji o GMO.
  • Odpowiedz
a potem jak jedyny dostawca


@YogiYogi: Tak. Bo jak wiemy z filmików z żółtymi napisami tylko Monsanto zajmuje się GMO i ma on monopol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i te niemodyfikowane odmiany wcale nie są chronione patentami(które jakbyś nie wiedział kiedyś wygasają)...

Ale ty jak i twój kolega @KrakowiaczekMaly: do porzygu będziecie to powtarzać. Zapewne dlatego że jedyny kontakt z uprawą czegokolwiek mieliście za czasów podstawówki jak się rzeżuchę kiełkowało
  • Odpowiedz
Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale raczej nie jest to możliwe aby geny z warzyw przeszły na człowieka

@Tratak: @voor: geny nie, ale już fitohormony mają wpływ na gospodarkę hormonalną człowieka. Może szansa nie jest duża, ale błąd naukowców może doprowadzić do sytuacji w której cała spożywająca dane GMO ludzkość będzie bezpłodna w czwartym pokoleniu, kiedy już będzie trochę za późno na działanie. Przy poziomie globalizacji który
  • Odpowiedz
@neo_1995: weź coś na uspokojenie xd podałam przykład. Pszenica uprawiana jeszcze 20 lat temu nie powodowała masowych zachorowań na zjd. Jasne, że wpływ na to miało również inne jedzenie, technologicznie wzbogacane, ale pszenica nie jest tym samym, czym była jeszcze niedawno.
  • Odpowiedz
@savanna: Z tym że zjd to choroba o podłożu idiopatycznym. Tak długo jak z pszenicy nie zostało wycięte nic co kwalifikuje się jak ważny mikro/makroelement lub witamina/składnik odżywczy tak długo nie można mówić że to wina tej właśnie pszenicy. Jedyna opcja przy której zmodyfikowana pszenica byłaby powodem schorzenia, to taka w której jest mniej danego składnika - składnika którego niedobór występuje u chorego. Uprzedzając kwestię: do pszenicy nie zostało też
  • Odpowiedz
@neo_1995: nigdy nie twierdziłam, że gmo jest złe. Z drugiej strony w takim zalewie syfu, jaki jest dodawany do jedzenia, nie dziwię się, że ludzie się tego boją, a prodecenci wykorzystują.
  • Odpowiedz
@neo_1995: barwniki, konserwanty, polepszacze smaku? Nie mówię o tych pochodzenia naturalnego. No tak, ale z twoją logiką zaraz się okaże, że vegeta i kostki rosołowe są zdrowe.
  • Odpowiedz
@Tratak:

Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale raczej nie jest to możliwe aby geny z warzyw przeszły na człowieka. A jeśli to prawda to poproszę o jakiś artykuł na ten temat.


Proszę bardzo:
artykuł na ten temat
Z tym, że nie przechodzą na człowieka, tylko na bakterie żyjące w ciele człowieka.
  • Odpowiedz
@Budo: taaa xD co za #!$%@?... to konsumenci dyktują ceny... a że koszty wszystkiego rosną w ogromnym tempie to zysk rolnika jest zerowy więc temu ma służyć gmo żeby ograniczyć koszty i wprowadzić jakąkolwiek opłacalność...


@siodemkaxx: W jakim Ty świecie żyjesz? To nie konsumenci dyktują ceny, a zależnie od rynku producenci, albo hurtownie, albo hipermarkety, albo duże zakłady przetwórcze. Sorry, ale rynek produktów rolniczych to nie jest wolny
  • Odpowiedz
@Budo: tez jestem wyedukowany i powiem że bez tego nie ma przyszłości cywilizacji... bo nie wyżywimy za 30 lat 9 mld ludzi tym co mamy, trzeba bedzie produkować 2x tyle zywnosci a nie ma kto jak i gdzie tego robic...


@siodemkaxx: Jestem agrobiotechnologiem, teraz Ty się pochwal co robisz. A wyżywimy bez problemu, bo rolnictwo już teraz ma ku temu środki (tradycyjne). Tak jak mówiłem, problemy są z
  • Odpowiedz
@Budo kwot i limitow nie ma juz w zadnej branzy jakbys mial chociaz troche pojecia to bys wiedzial... wolny rynek to nie jest dobrze to wiem... i chyba ty na wsi nie byles xD jestem producentem i znam dokladnie branze owocową i wiem dokladnie jaka nagonka jest w tym roku w internecie na producentow owocow bo jablka w markecie po 3.5zl...
  • Odpowiedz