Wpis z mikrobloga

@szurszur: W zeszłym roku na białoruskich portalach pisali tylko, że były jakieś transparenty antyfaszystowskie, bo nikt tam nie wiedział, kim jesteśmy. Zależałoby nam nie tyle na autopromocji (choć na tę okoliczność nawet se hasło strzeliliśmy w białoruskiej wikipedii, a co!), co na przebiciu się informacji (zwłaszcza w mediach opozycyjnych), że Polacy sprzeciwiają się kultowi Burego. (A przez media białoruskie może trafić też do polskich Białorusinów).
@Andreth jako zwolenniczka "wolnych sądów" chyba powinnaś uznać wyrok tejże instytucji z 1995 roku, kiedy to jeszcze sądy nie zostały upolitycznione przez Pisiorów. Wyrok ten oczyścił Rajsa z zarzutów oraz określił, że Bury działał w sytuacji „stanu wyższej konieczności, zmuszający do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie”.
jako zwolenniczka "wolnych sądów"


@RYSZKRE8888: A ty co, zwollennik życia pod batem?

chyba powinnaś uznać wyrok tejże instytucji z 1995 roku


Wolę opierać się na wyniku śledztwa IPN z 2005 roku. Które i ów wyrok sprzed 10 lat wzięło pod uwagę i stwierdziło, że jest do bani. Czytałeś akta? Dawaj, wyjaśniaj, jak "stan wyższej" konieczności usprawiedliwia mordowanie małych dzieci i jak to jest "niejednoznaczne etycznie".

Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła jego
Pobierz Andreth - > jako zwolenniczka "wolnych sądów"

@RYSZKRE8888: A ty co, zwollennik ży...
źródło: comment_i9A6qqVTT2OpCFbwPjhYwxa1CpI7mEMU.jpg
@Andreth "A ty co, zwollennik życia pod batem?" Nie, też chcę żeby sądy były wolne i nie podoba mi się ustawa pisu. Uważam tylko, że w Polsce zawsze były upolitycznione. Co do Burego: To co przytoczyłaś to opinia prokuratorska. Prokurator zawsze oskarża. Sam uważam Rajsa za postać bardzo kontrowersyjną i mam mieszne uczucia widząc jak robią z niego bohatera.Mogę jednak przytoczyć kilka faktów na jego obronę. 1. Białorusini kolaborowali z Niemcami i
Pobierz RYSZKRE8888 - @Andreth "A ty co, zwollennik życia pod batem?" Nie, też chcę żeby sądy...
źródło: comment_yWzaosYjJ6DdSTl3Rh98wkW8CtWs235u.jpg