Wpis z mikrobloga

Mirki korzysta ktoś z #rabbitmq?

Załóżmy, że mam dwa serwisy: Api, oraz Users.Service.
- klient wysyła do Api request celem zarejestrowania się w systemie.
- api wrzuca komendę na szynę, a ona następnie trafia do odpowiedniego serwisu(Uses.Service).

Jak w takim razie mam sprawdzić czy komenda wykonała się prawidłowo i użytkownik został zarejestrowany?
Analogicznie jak w przypadku np. logowania czy jakiekolwiek innej komendy?

Da się to jakoś skonfigurować w #rabbitmq, czy może stosuje się jakieś inne rozwiązanie?

#programowanie #csharp
  • 7
@pepepanpatryk: A jeśli już musisz mieć odpowiedź, to poczytaj o wzorcu "request & response" w kontekście kolejek wiadomości.

Ale generalnie tak jak Ci napisał dog_meat - używasz siekiery do wbijania gwoździ. Można, ale po co skoro młotkiem łatwiej?
@asunez: @dog_meat: @snejdan:

Hmmm. Podpatruje sobie jak to zrobił @spetz w #collectively i wydaje mi się, że u niego każde żądanie typu np. sign-up, sign-in itp, trafiają na szynę, a w nagłówku informacji zwrotnej zwracany jest identyfikator operacji, dzięki czemu można sprawdzić czy komenda została wykonana prawidłowo.

Ciekawe czy zostało to tak zrobione dla testów, czy faktycznie takie rozwiązanie jest szeroko stosowane, bo de facto kłóci się to trochę
@pepepanpatryk GET dla operacji to taki fallback. Docelowo każda aktualizacja przetwarzanego żądania jest wysyłana (push) za pomocą web socketow do użytkownika końcowego. Ja wpadłem na to samodzielnie ale z tego co rozmawiałem z ludźmi to robią podobnie (web sockety i push). W moich projektach na Github znajdziesz masę przykładowej implementacji, z kolegą również pracujemy nad kursem odnośnie mikroserwisów :).