Wpis z mikrobloga

@PrawyKuba: Nienawidzę oglądać serialu jeśli nie rozumiem co mówią aktorzy. Z The Bridge jakoś dałem radę, ale bardzo mi to przeszkadzało.

@RocketQueen: Nie widziałem jeszcze drugiego sezonu (czeka już sciągnięty w kolejce ;)), natomiast pierwszy był bardzo dobry imho - klimat, bardzo dobry scenariusz, dobrze dobrani aktorzy - delektowałem się oglądając.

@appo_bjornstatd: Nie wiem jak mogłem zapomnieć o dwóch innych świetnych - Top of The Lake - oba sezony
@weshu: dzięki, zobaczę ;)
jeśli chodzi o język czy produkcję nieanglojęzyczną, to nie ma lepszej w tematyce kryminału niż Skandynawia. Odnoszę wrażenie, że cała ich kultura opowiada o historii a nie tylko scenariusz filmowy - zimno, ciemno, oziębłość ludzi, dystans. Ponadto jest kilka innych rzeczy, które kocham w Północy. Np. zażywanie snusów przez Sagę w #mostnadsundem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taktycznie, wołam kolegę @Saeglopur ;)))
appobjornstatd - @weshu: dzięki, zobaczę ;)
jeśli chodzi o język czy produkcję niean...

źródło: comment_wIK8OJ5z8GDaSkGVgAuDzuRCQfykRIka.jpg

Pobierz
@appo_bjornstatd: To koniecznie musisz obejrzeć Fortitude - nie Skandynawia bo Islandia (przynajmniej anglojęzyczny z zajefajnym akcentem), ale klimat podobny. Nie jest to typowy kryminał bo są też elementy sci-fi - inny niż wszystkie, polecam bardzo!