Wpis z mikrobloga

Vaporum
★★★★★★★★ [17:00] #przygodowki #linuxgaming #grylinux #gry #grypc

Chylę czoła. Wspaniała rzecz. Grimrock ma godnego następcę w klimatach #steampunk.

⚙ piękna grafika i oświetlenie (moje screenshoty są z mocno średnich ustawień)
⚙ świetna muzyka, głosy aktorów i niepokojące odgłosy tłoków, pary i mechanizmów
⚙ różnorodność poziomów godna szacunku, biorąc pod uwagę konwencję
⚙ przyjemne "środowiskowe puzzle": zapadnie, przyciski, klucze, mechanizmy - relatywnie łatwe w tym sensie, że prawie zawsze wiadomo, co należy zrobić (co nie zawsze oznacza, że to łatwe)
⚙ ciekawa historia odkrywana stopniowo i składana w całość w znajdowanych notatkach, oferuje nawet jakieś zwroty akcji
⚙ interesująca koncepcja z kombinezonem, dokładanymi do niego gadżetami i narzędziami destrukcji :) niestety, sam rozwój postaci wypada raczej mało porywająco a dodatkowo - przypominam - gramy sami, nie ma tu drużyny, co jeszcze bardziej spłaszcza zabawę
⚙ przeciwnicy są ciekawi, mają różne umiejętności i schematy ataku - zabawa na wyższym poziomie trudności jest naprawdę wymagająca; poziom można przełączać w trakcie gry; rozczarowuje trochę fakt, że w sumie nie ma tych przeciwników zbyt wielu
⚙ moja ukochana funkcjonalność zatrzymania czasu w chwili zakończenia aktywności - bez niej pewnie nie dałbym rady przejść walk z ostatnich poziomów
⚙ auto-mapa z możliwością notowania, z której naprawdę będziesz korzystał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⚙ gra hula pod Linux/Wine bez najmnoiejszych problemów a podobno niebawem ma dostać port
⚙ bardzo porządnie zrobiona polska wersja językowa (napisy) - przynajmniej w warstwie fabularnej, bo z opisami niektórych przedmiotów i broni było chyba momentami coś nie tak

#linuxgaming #grylinux #gry #grypc #crpg #vaporum #dungeoncrawler #grimrock
kurp - Vaporum
★★★★★★★★☆☆ [17:00] #przygodowki #linuxgaming #grylinux #gry #grypc

...

źródło: comment_X6kSEHWmvBTckeqdOzw97lk7RZ3K5HbB.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@kurp: Dodałeś tag #przygodowki, ale porównujesz do Grimrock... to przygodówka, rpg, czy strzelanka z elementami obydwu wymienionych gatunków? :-)

Co do adnotacji na mapie, już nawet nie pamiętam kiedy z takiej funkcji korzystałem ostatnio, ale chyba lata temu w prehistorycznym rpg Ishar 2, kiedy sam rysowałem mapy i na nich adnotacje bez których poruszanie się po tych labiryntach było dosyć ciężkie.
  • Odpowiedz
@moooka: Przepraszam, kopiowałem tagi hurtem i mi się tak nieszczęśnie jakoś wkleiły. Ostatnio mam takie urwanie głowy w życiu, że stworzenie poprawnego posta na mirko stanowi dla mnie, jak widać, trudne wyzwanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz