Wpis z mikrobloga

#linux #komputery
Postanowilem sobie Ubuntu zupdatowac na netbooku skoro juz ruszylem go ostatnio.
Jak może miejsca na boot zabrankąć? xDDD co ten lunux znowu to ja nawet nie. No to patrzę na necie i tam kolo gada by usunąć poprzednie kernele ale ja mam tylko obecna "13". Mam dual boot z Win7 jak cos. Tez tej komendy w bledzie uzylem ktora radzi cos tam skompresowac ale nie bangla.

Screenshot z bootem poniżej.
Bitconnect - #linux #komputery
Postanowilem sobie Ubuntu zupdatowac na netbooku skor...

źródło: comment_fiQ5Z9wYCCuhdzFVwivk77vBGsoaTzRb.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzaku: W mojej skromnej opinii też ale nie jest to system dla każdego, podobnie jak MacOS nie jest dla każdego, podobnie jak Windows nie jest dla każdego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Opis ogolny:

1. Wywalic swapa (sda8),

2. zrobic dumpa sda7 za pomoca dd do pliku niech sie nazywa dump7.img

3. skasowac sda7 (boot)

4. utworzyc nowe sda7 wieksze np 500mb

5. wgrac kopie dump7.img na nowe sda7
  • Odpowiedz
@dzaku: Widzę, że radykał mocno. Przejdzie ci za kilka lat - lub o zgrozo nie przejdzie xD
@Bitconnect: Zadajesz zbyt ogólne zapytania w google to dostajesz zbyt ogólne odpowiedzi, które albo są do d--y albo wymagają godzin czytania. Tak zauważyłem przy okazji poprzedniego wpisu.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nie przejdzie juz za późno :) Cała chata zawalona linuxami jak się w jakiegoś nie wdepnie raz w miesiącu to cud ;) .

@Bitconnect: To jest recipt na poszerzanie jak widzisz w fdisku nie masz miejsca (sektory poaczątku i końca oartycji sa na styk ) musisz pobawic sie sda8 albo sda6 . Sda8 jest mniej impaktowe nie rozwalisz sobie systemu plików.
Ofc mozsz próbować bawić sie jakimś programem tylko jako on zawiedzie to raczej tego nie odkręcisz .
Wywala ci błedy bo nie wiesz co robisz jesli szukasz dobrych poradników t dokumentacje warte uwagi są np poradnik arch linuxa redhata
  • Odpowiedz
Jednak mam nadzieje ze nasza zielonka sie nie zrazi na samym początku (òóˇ)


@dzaku: Przestałem pomagać zielonkom już jakiś czas temu. Pojawiają się i znikają. Czasem usuwają post gdy poświęciłem już czas na wyjaśnienie, czasem usuną całe konto. Poza tym gość i tak jest już zrażony bo zły linux wymaga trochę przestrzeni na partycji którą on ustawił za małą kopiując bez zastanowienia i pojęcia
  • Odpowiedz
@maniac777: Nie jestem zielonka, na dowód powiem ci, że pamiętam że masz rodzinę w Policji :D

@dzaku: Wywaliłem normalnie Tą 4gb partycję która chyba swapem była no i rozszerzyłem swapa do 200mb I zainstalowałem Ubuntu 16.04. Ale kurna powiedzcie mi, że ten linux jest normalny, teraz mi klawiatura świruje i to jeszcze przed wywaleniem swapa więc to nie jest tego wina a nic innego nie robiłem prócz próby
  • Odpowiedz